1843 m. Onorė de Balzakas yra buvęs Lietuvoje. Tų metų pavasarį jis atplaukė į Peterburgą pas grafienę E. Hanską, kurią ketino vesti. Taip ir nesutaręs dėl vedybų, rašytojas rudenį karieta iškeliavo atgal pro Rygą į Paryžių. Spalio 10 d. Balzakas sustojo Tauragėje, kur užeigos namuose parašė laišką grafienei: „Brangioji Grafiene, filosofas, teigdamas, kad negalima rašyti užeigos plunksna, pasakė didžią teisybę, nes, kad ir kažin kaip Jūs būtumėte nuliūdus, netvertumėte juokais, matydama, kaip aš darbuojuos tokia plunksna…“
Tauragės pilies menėse edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinami su O. de Balzako gyvenimo istorija ir kūryba bei apsilankymo aplinkybes Tauragės pašto pastate. Edukacijos praktinė dalis jus nukels į tą metą, kai žinutės buvo rašomos ne telefonu, o žąsies plunksna. Turėsite puikią galimybę su žąsies plunksna parašyti laišką, sveikinimą ar netgi ištrauką iš rašytojo kūrinio.
Kaip užsisakyti? info@tauragesmuziejus.lt arba +370 676 87 756
Prašome informuoti iš anksto dėl edukacijos dalyvių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.
Skirta: 1–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 15 asmenų
Kaina: 2 €/asm.
Trukmė: 45–60 min.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“,Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė
Edukacija dalyvauja Kultūros pase
It is a lively and joyfull educational activity that teaches the old rope twisting craft. There is a saying “Spinning Like a Winder”, so educational participants will rotate like real winders – they will learn about famous Skaudvilė markets and Samogitian horses, how to twist the rope, play Lithuanian folk games and even try to create their own Lithuanian multipart song.
„Molinė puodynė su rūgusiu pienu, Molinis usbonas su beržo sula, Molinis ąsotis su gorčiumi vyno Molinis bokalas su alaus puta Moliniame puode štai kugelis kepa Dar dvancius grietinės, ir ko ne puota? O kad viskas būtų pagal pruoce sena Sudaužom puodynę su babka kepta“ (Eilėraščio autorius vietinis krašto poetas) Molio dirbiniai žmonių gyvenime yra labai […]
Exile and Resistance Museum has a unique exhibition dedicated to deportations. On the first floor of the museum we can see various items of deportees brought from exile. In the educational program, students can take a closer look at each exhibit, see what they might not even notice sometimes, because they have to do it in the dark using only a flashlight.