1843 m. Onorė de Balzakas yra buvęs Lietuvoje. Tų metų pavasarį jis atplaukė į Peterburgą pas grafienę E. Hanską, kurią ketino vesti. Taip ir nesutaręs dėl vedybų, rašytojas rudenį karieta iškeliavo atgal pro Rygą į Paryžių. Spalio 10 d. Balzakas sustojo Tauragėje, kur užeigos namuose parašė laišką grafienei: „Brangioji Grafiene, filosofas, teigdamas, kad negalima rašyti užeigos plunksna, pasakė didžią teisybę, nes, kad ir kažin kaip Jūs būtumėte nuliūdus, netvertumėte juokais, matydama, kaip aš darbuojuos tokia plunksna…“
Tauragės pilies menėse edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinami su O. de Balzako gyvenimo istorija ir kūryba bei apsilankymo aplinkybes Tauragės pašto pastate. Edukacijos praktinė dalis jus nukels į tą metą, kai žinutės buvo rašomos ne telefonu, o žąsies plunksna. Turėsite puikią galimybę su žąsies plunksna parašyti laišką, sveikinimą ar netgi ištrauką iš rašytojo kūrinio.
Kaip užsisakyti? info@tauragesmuziejus.lt arba +370 676 87 756
Skirta: 1–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 15 asmenų
Kaina: 2 €/asm.
Trukmė: 45–60 min.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“,Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė
Edukacija dalyvauja Kultūros pase
Mergvakariui skirtas užsiėmimas, kupinas užkalbėjimų, burtų, meilės magijos ir prietarų, pagal kuriuos senovėje lietuvaitės burdavosi norėdamos ištekėti.
Šiaudiniai sodai yra labai svarbi mūsų tautos papročių dalis. Sodas buvo kabinamas virš kūdikio lopšio, dovanojamas jaunavedžiams, kaip turtingo gyvenimo linkėjimas, jais buvo puošiami namai. „Nieko neverta toji mergelė, katra sodo nemoka suverti“, – taip žmonės sakydavo. Atvykę į edukacinį užsiėmimą turėsite puikią galimybę susipažinti su seniausiu tradiciniu amatu. Verdami sodą iš gležnų ir trapių […]
Skaudvilės vardas rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1760 m. Tuomet gyvenvietė buvo linijinio plano ir kūrėsi pagal kelią vadinamą „laisvuoju vieškeliu“. Skaudvilė pradėjo plėstis XIX a. vid., nutiesus tarptautinį Tilžės-Rygos traktatą, kuomet galutinai susiformavo ir radialinis miestelio planas, nepakitęs iki šių dienų. Šiandien, istorinė miesto dalis saugoma, kaip urbanistikos paminklas. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai keliaus […]