„Molinė puodynė su rūgusiu pienu,
Molinis usbonas su beržo sula,
Molinis ąsotis su gorčiumi vyno
Molinis bokalas su alaus puta
Moliniame puode štai kugelis kepa
Dar dvancius grietinės, ir ko ne puota?
O kad viskas būtų pagal pruoce sena
Sudaužom puodynę su babka kepta“
(Eilėraščio autorius vietinis krašto poetas)
Molio dirbiniai žmonių gyvenime yra labai svarbūs ir reikalingi. Žemaitijoje labiausiai buvo išvystyta puodininkystė. Edukacijos metu susipažinsite su pačia seniausia lipdymo technika – virveline keramika. Jungdami molio virveles vieną su kita, galėsite ne tik pasidaryti įvairiausių širdžiai mielų puodynių, bet ir turėsite puikią galimybę patirti daug teigiamų emocijų.
Kaip užsisakyti? jurgita.brazauskiene@tauragesmuziejus.lt arba +370 672 18 228
Prašome informuoti iš anksto dėl edukacijos dalyvių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.
Skirta: Ikimokyklinukams, 1–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 25 asmenų
Kaina:
Trukmė: 60–90 min.
Adresas: Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras, Jūros g. 1, Norkaičiai, Tauragės r.
Edukacija dalyvauja Kultūros pase
Kodėl reikia saugoti paukščius? Kokiu būdu privilioti juos į savo kiemą? Kaip teisingai surinkti inkilą? Kokių būna dirbtinių lizdaviečių? Smalsuoliai apie tai sužinos išklausę pasakojimo Gamtos ekspozicijoje.
Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose veikia unikali ekspozicija skirta tremčiai. Pirmajame muziejaus aukšte galime pamatyti įvairius tremtinių daiktus parsivežtus iš tremties.
Tai azartiškas, žaismingas, Tauragės istorijos žinias gilinantis edukacinis užsiėmimas, kurio metu dalyviai, pasitelkdami interaktyvius komunikacijos būdus, įvairiapusiškai pažins tarpukario Tauragę. Nusikels į jos praeitį ir geriau įsimins, kaip atrodė tam tikros Tauragės miesto istorinės vietos 1918–1945 m., susipažins su išskirtiniais miesto bruožais, įdomiausiais faktais, jau nebeegzistuojančiais to laikmečio pastatais. Analizuos religijos, kultūros, verslo ypatumus, įvertins […]