PARTIZANO JUOZO LUKŠOS-DAUMANTO IR JO BENDRAŽYGIŲ TAKAIS

Juozas Lukša–Daumantas – vienas ryškiausių kovotojų už Lietuvos laisvę, du kartus prasiveržęs per sovietų saugomą valstybės sieną, Vakarams skleidė žinias apie rezistencinę kovą Lietuvoje. Dar jam gyvam esant apie jį buvo kuriamos legendos. 1950 m. spalio 3 d. Juozas Lukša su savo bendražygiais desantininkais Klemensu Širviu ir Benediktu Trumpiu iššoko iš lėktuvo parašiutais ir nusileido Tauragės r. esančiame Tyrelių miške.

Šiai svarbiai istorinei vietai ir kovotojams už Lietuvos laisvę atminti organizuojamas edukacinis žygis, kurio metu pasakojama apie partizanų kovas, sudėtingas keliavimo sąlygas bei mokoma tyrinėti Lietuvos gamtą. Keliaudami gamtos apsuptyje 2 km. ilgio maršrutu per įspūdingai atrodantį mišką, mokoma pažinti medžius ir augalus, orientuotis gamtinėje vietovėje bei kaip tinkamai žygiuoti miške.

Edukacinio žygio pradžia nuo Tremties ir rezistencijos muziejaus. Išvyka organizuojama savo transportu. Atsižvelgiant į oro sąlygas žygio dalyviams reikia pasirūpinti atitinkama žygiui skirta avalyne, patogia apranga bei gėrimais.

Kaip užsisakyti? raimondas.matemaitis@tauragesmuziejus.lt arba +370 655 56 300

Skirta: 6–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms

Grupė: Iki 30 asmenų

Kaina: 5 €/asm.

Trukmė: 180–240 min.

Adresas: Tremties ir rezistencijos muziejus,Prezidento g. 38, Tauragė     

Другие эдукационные программы