Juozas Lukša–Daumantas – vienas ryškiausių kovotojų už Lietuvos laisvę, du kartus prasiveržęs per sovietų saugomą valstybės sieną, Vakarams skleidė žinias apie rezistencinę kovą Lietuvoje. Dar jam gyvam esant apie jį buvo kuriamos legendos. 1950 m. spalio 3 d. Juozas Lukša su savo bendražygiais desantininkais Klemensu Širviu ir Benediktu Trumpiu iššoko iš lėktuvo parašiutais ir nusileido Tauragės r. esančiame Tyrelių miške.
Šiai svarbiai istorinei vietai ir kovotojams už Lietuvos laisvę atminti organizuojamas edukacinis žygis, kurio metu pasakojama apie partizanų kovas, sudėtingas keliavimo sąlygas bei mokoma tyrinėti Lietuvos gamtą. Keliaudami gamtos apsuptyje 2 km. ilgio maršrutu per įspūdingai atrodantį mišką, mokoma pažinti medžius ir augalus, orientuotis gamtinėje vietovėje bei kaip tinkamai žygiuoti miške.
Edukacinio žygio pradžia nuo Tremties ir rezistencijos muziejaus. Išvyka organizuojama savo transportu. Atsižvelgiant į oro sąlygas žygio dalyviams reikia pasirūpinti atitinkama žygiui skirta avalyne, patogia apranga bei gėrimais.
Kaip užsisakyti? raimondas.matemaitis@tauragesmuziejus.lt arba +370 655 56 300
Prašome informuoti iš anksto dėl edukacijos dalyvių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.
Skirta: 6–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 30 asmenų
Kaina: 5 €/asm.
Trukmė: 180–240 min.
Adresas: Tremties ir rezistencijos muziejus,Prezidento g. 38, Tauragė
Šio sezoninio edukacinio užsiėmimo metu susipažinsite su etnografiniu žemaičių krašto darželiu, sužinosite kokie augalai nuo seno darželiuose buvo auginami, kokį vaidmenį jie vaidino kasdieniame lietuvio gyvenime. Pasiklausysime liaudies dainų, pasivaišinsime arbatėle iš mūsų daželyje užaugintų augalų. Ši edukacinė programa vykdoma nuo gegužės mėn. iki rugsėjo mėn. Kaip užsisakyti? jurgita.brazauskiene@tauragesmuziejus.lt arba +370 672 18 228 Prašome […]
Tauragės pilis – kultūros paveldo saugotinas objektas, išsiskiriantis „romantiniu“ renesansiniu architektūrinio ansamblio charakteriu. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažins su Tauragės pilies istorija, architektūrinės raidos bruožais, kitusia pilies paskirtimi įvairiais laikmečiais ir sužinos, kodėl ji niekada neatliko pilims būdingų funkcijų. Pažindami pilies užkaborius, ieškos paslėpto lobio, kurį tik dėmesingiausieji galės atrakinti, rinkdami pabirusius raktelius, kuriuos pavyks […]
Edukacinė programa vyksta Etnografijos salėje prie Tauragės krašto etnografinių rūbų ir jų piešinių stendo.