Juozas Lukša–Daumantas – vienas ryškiausių kovotojų už Lietuvos laisvę, du kartus prasiveržęs per sovietų saugomą valstybės sieną, Vakarams skleidė žinias apie rezistencinę kovą Lietuvoje. Dar jam gyvam esant apie jį buvo kuriamos legendos. 1950 m. spalio 3 d. Juozas Lukša su savo bendražygiais desantininkais Klemensu Širviu ir Benediktu Trumpiu iššoko iš lėktuvo parašiutais ir nusileido Tauragės r. esančiame Tyrelių miške.
Šiai svarbiai istorinei vietai ir kovotojams už Lietuvos laisvę atminti organizuojamas edukacinis žygis, kurio metu pasakojama apie partizanų kovas, sudėtingas keliavimo sąlygas bei mokoma tyrinėti Lietuvos gamtą. Keliaudami gamtos apsuptyje 2 km. ilgio maršrutu per įspūdingai atrodantį mišką, mokoma pažinti medžius ir augalus, orientuotis gamtinėje vietovėje bei kaip tinkamai žygiuoti miške.
Edukacinio žygio pradžia nuo Tremties ir rezistencijos muziejaus. Išvyka organizuojama savo transportu. Atsižvelgiant į oro sąlygas žygio dalyviams reikia pasirūpinti atitinkama žygiui skirta avalyne, patogia apranga bei gėrimais.
Kaip užsisakyti? raimondas.matemaitis@tauragesmuziejus.lt arba +370 655 56 300
Skirta: 6–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 30 asmenų
Kaina: 5 €/asm.
Trukmė: 180–240 min.
Adresas: Tremties ir rezistencijos muziejus,Prezidento g. 38, Tauragė
The program is designed to provide children with a basic knowledge of the birds of our land, to strengthen theoretical knowledge gained through biology lessons, and to develop practical skills to help identify the most abundant bird species in the wild.
Šio sezoninio edukacinio užsiėmimo metu susipažinsite su etnografiniu žemaičių krašto darželiu, sužinosite kokie augalai nuo seno darželiuose buvo auginami, kokį vaidmenį jie vaidino kasdieniame lietuvio gyvenime. Pasiklausysime liaudies dainų, pasivaišinsime arbatėle iš mūsų daželyje užaugintų augalų. Ši edukacinė programa vykdoma nuo gegužės mėn. iki rugsėjo mėn. Kaip užsisakyti? etnocentras@tauragesmuziejus.lt arba +370 672 18 228 Skirta: […]
Tai žaismingas ir interaktyvus edukacinis užsiėmimas, kurio metu Tauragės krašto istorija yra pristatoma naudojantis įvairiomis muziejaus interaktyviomis technologijomis: virtualios realybės akiniais, liečiamaisiais išmaniais ekranais, papildytos realybės planšetėmis, audiovizualinėmis projekcijomis. Edukacijos dalyviai sužinos ne tik jų veikimo principus, bet ir patys galės išbandyti muziejuje taikomus modernius technologinius būdus. Juk technologijos gali būti naudojamos ne tik žaidžiant […]