„Molinė puodynė su rūgusiu pienu,
Molinis usbonas su beržo sula,
Molinis ąsotis su gorčiumi vyno
Molinis bokalas su alaus puta
Moliniame puode štai kugelis kepa
Dar dvancius grietinės, ir ko ne puota?
O kad viskas būtų pagal pruoce sena
Sudaužom puodynę su babka kepta“
(Eilėraščio autorius vietinis krašto poetas)
Molio dirbiniai žmonių gyvenime yra labai svarbūs ir reikalingi. Žemaitijoje labiausiai buvo išvystyta puodininkystė. Edukacijos metu susipažinsite su pačia seniausia lipdymo technika – virveline keramika. Jungdami molio virveles vieną su kita, galėsite ne tik pasidaryti įvairiausių širdžiai mielų puodynių, bet ir turėsite puikią galimybę patirti daug teigiamų emocijų.
Kaip užsisakyti? jurgita.brazauskiene@tauragesmuziejus.lt arba +370 672 18 228
Prašome informuoti iš anksto dėl edukacijos dalyvių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.
Skirta: Ikimokyklinukams, 1–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 30 asmenų
Kaina:
Trukmė: 60–90 min.
Adresas: Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras, Jūros g. 1, Norkaičiai, Tauragės r.
Ar žinojote, jog muziejaus ekspozicijos ir šiandieninės gražiosios menės XIX amžiuje atliko muitinės ir kalėjimo funkcijas? Jos tiesiog neatsiejamos nuo čia vykusio pasienio gyvenimo: prekybos, verslo, kontrabandos, knygnešių, per Tauragę ėjusios ekonominės gijos – Tilžės plento. Dar daugiau istorinių detalių, asmenybių, įvykių, susijusių su šiuo miesto istoriniu pastatu atskleisime edukacijos metu. O ar esate matę […]
Kodėl reikia saugoti paukščius? Kokiu būdu privilioti juos į savo kiemą? Kaip teisingai surinkti inkilą? Kokių būna dirbtinių lizdaviečių? Smalsuoliai apie tai sužinos išklausę pasakojimo Gamtos ekspozicijoje.
Mokiniai vedami į archeologijos bokštą, papasakojama apie baltų gentis, Tauragės regione gyvenusius skalvius ir žemaičius. Atskleidžiama darbo įrankių, papuošalų raida bėgant šimtmečiams.