Edukacijos
T@uragės pilis

Tauragės istorija užfiksuota muziejaus Amžių bokšte, kur per 360 laipsnių vaizdo projektorių papasakojama krašto istorija. Edukacijos metu sujungtos į vienį muziejaus išmaniosios technologijos, pilies istorija ir dalyvių refleksija per tiesioginį „Kahoot“ žaidimą jų šiuolaikiniais telefonais.  Kaip užsisakyti? renginiai@tauragesmuziejus.lt arba 862259269 Skirta: 6-12 klasės mokiniams Grupė: Iki 20 asmenų Kaina:  1 €/asm. Trukmė: 1 valanda

Plačiau
Šiurpės

Šiurpės – tai šiuolaikinio folkloro žanras, populiarus tarp vaikų. Edukacijos dalyviai prisodrins savo vaizduotę naujais įvaizdžiais, atgyjančiais edukatorės pasakojimuose apie mitines būtybes Tauragės pilies menių patamsyje. Pakutenti fantazijos plunksnos jie patys ims kurti istorijas, šiurpėmis vadinamas. Kaip užsisakyti? renginiai@tauragesmuziejus.lt arba 862259269 Skirta: 0-3 klasės mokiniams Grupė: Iki 15 asmenų Kaina:  1 €/asm. Trukmė: 1 valanda

Plačiau
Atvirlaiškių dirbtuvės

Edukacijos metu kiekvienas jos dalyvis bus supažindintas su fotografijos atsiradimo istorija ir vienu iš fotografijos gavimo būdų. Cianotipija – spausdinimo procesas, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Šviesai jautri medžiaga yra užtepama ant popierinio paviršiaus. Kai popierius išdžiūsta ant viršaus dedamas negatyvas su pasirinktu Tauragės miesto atvaizdu. Eksponavimas vyksta po […]

Plačiau
Muziejus tamsoje

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose veikia unikali ekspozicija skirta tremčiai. Pirmajame muziejaus aukšte galime pamatyti įvairius tremtinių daiktus parsivežtus iš tremties.

Plačiau
Archeologija įdomiai

Mokiniai vedami į archeologijos bokštą, papasakojama apie baltų gentis, Tauragės regione gyvenusius skalvius ir žemaičius. Atskleidžiama darbo įrankių, papuošalų raida bėgant šimtmečiams.

Plačiau
Sparnuota kaimynystė

Kodėl reikia saugoti paukščius? Kokiu būdu privilioti juos į savo kiemą? Kaip teisingai surinkti inkilą? Kokių būna dirbtinių lizdaviečių? Smalsuoliai apie tai sužinos išklausę pasakojimo Gamtos ekspozicijoje.

Plačiau
Pažink savo krašto paukščius

Programa skirta suteikti vaikams elementarių žinių apie mūsų krašto paukščius, pagilinti moksleivių teorines žinias, gautas per biologijos pamokas, įskiepyti praktinius įgūdžius, padedančius atpažinti gausiausias paukščių rūšis gamtoje.

Plačiau
Virvę vysiu – žirgelius kinkysiu

Tai judrus ir nuotaikingas edukacinis užsiėmimas, kurio metu išmokstama senojo virvių vijimo amato vindeliais, kartais dar vadinamais vijurkais.

Plačiau
Žygis „Atrask senąją Skaudvilę“

Užsiėmimo metu keliaujama po Skaudvilės miestelį. Dalyviai gauna senas fotografijas iš kurių turi atpažinti dabartines vietas.

Plačiau
Raganavimas vaikams

Tauragė yra parubežiaus miestas, kur kadaise egzistavo kelios religijos ir kalbos. Viena jų – pietų žemaičiai dūnininkai.

Plačiau
Raganavimas mergvakariui

Mergvakariui skirtas užsiėmimas, kupinas užkalbėjimų, burtų, meilės magijos ir prietarų, pagal kuriuos senovėje lietuvaitės burdavosi norėdamos ištekėti.

Plačiau
Balzako laiškas

1843 m. Onorė de Balzakas yra buvęs Lietuvoje. Tų metų pavasarį jis atplaukė į Peterburgą pas grafienę E. Hanską, kurią ketino vesti.

Plačiau