Tauragės pilis – kultūros paveldo saugotinas objektas, išsiskiriantis „romantiniu“ renesansiniu architektūrinio ansamblio charakteriu. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažins su Tauragės pilies istorija, architektūrinės raidos bruožais, kitusia pilies paskirtimi įvairiais laikmečiais ir sužinos, kodėl ji niekada neatliko pilims būdingų funkcijų. Pažindami pilies užkaborius, ieškos paslėpto lobio, kurį tik dėmesingiausieji galės atrakinti, rinkdami pabirusius raktelius, kuriuos pavyks surasti, atskleidus visas saugomas paslaptis, užuominas bei įminus turtų nešėjo ir saugotojo – nykštuko Barzduko mįslę.
Paaiškėjus, jog karų nusiaubtą pilį edukacijos dalyviai turės atstatyti patys, gamins iš modelino pilies bokštą, kurį galės dekoruoti, ornamentuoti bei išpuošti pagal savo individualius gebėjimus. Taip pilies bokštas atgims, nušvitęs įvairiais raštais, spalvomis bei savitu dekoru. Šį kūrybinį darbelį mokiniai galės pasiimti atminimui su savimi. Tad leiskimės į pažintį žaismingai bei kūrybingai su Tauragės pilimi!
Kaip užsisakyti? info@tauragesmuziejus.lt arba +370 676 87 756
Prašome informuoti iš anksto dėl edukacijos dalyvių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.
Skirta: Priešmokykliniams, 1–4 kl. mokiniams, šeimoms
Grupė: Iki 25 asmenų
Kaina: 4 €/asm.
Trukmė: 45 min.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“, Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė
1843 m. Onorė de Balzakas yra buvęs Lietuvoje. Tų metų pavasarį jis atplaukė į Peterburgą pas grafienę E. Hanską, kurią ketino vesti.
Norint tapti Kęstučio apygardos partizanu teks: savo vardą pakeisti slapyvardžiu, savo aprangą paženklinti skiriamuoju ženklu, savo atsidavimą Lietuvai patvirtinti priesaika. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai galės įsijausti ir pajusti to meto kovotojų dvasią. Ši edukacija skirta tautiniam, pilietiniam ugdymui ir istorijos – Tauragės krašto rezistencinių kovų pažinimui. Kaip užsisakyti? ausra.norviliene@tauragesmuziejus.lt arba +370 655 56 300 Prašome […]
Skaudvilės vardas rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1760 m. Tuomet gyvenvietė buvo linijinio plano ir kūrėsi pagal kelią vadinamą „laisvuoju vieškeliu“. Skaudvilė pradėjo plėstis XIX a. vid., nutiesus tarptautinį Tilžės-Rygos traktatą, kuomet galutinai susiformavo ir radialinis miestelio planas, nepakitęs iki šių dienų. Šiandien, istorinė miesto dalis saugoma, kaip urbanistikos paminklas. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai keliaus […]