Tremties ir rezistencijos muziejus

Muziejus įkurtas buvusioje NKVD būstinėje. Rūsyje buvo kameros, o viršutiniuose aukštuose vykdavo tardymai. Ekspozicijoje pasakojama apie tremtį, kalėjimus ir lagerius, apie krašto partizanų gyvenimą bei rezistentų kančias. Interaktyviame tardymo kambaryje lankytojai gali sudalyvauti tokiame tardyme patys. Muziejaus erdvėse įrengtas partizanų bunkeris-slėptuvė. Yra galimybė pamatyti autentišką mokomąjį NKVD filmą apie partizanų slėptuvių ir bunkerių paieškas, išvysti hologramą. Ten pat veikia Sąjūdžio ekspozicija, primenanti apie svarbius valstybei ir Tauragei įvykius, griūvant Sovietų sąjungai.

Prezidento g. 38

+370 (655) 56 300, +370 (616) 45 051

ausra.norviliene@tauragesmuziejus.lt

raimondas.matemaitis@tauragesmuziejus.lt,

Darbo laikas


A. – 9 – 17 val.
T. – 9 – 17 val.
K. – 9 – 17 val.
Pn. – 9 – 15.45 val.
Š. – 10 – 16 val.

Šventinėmis nedarbo dienomis muziejus nedirba.

Pietūs 12:00-12:45.

Kainos

2 € – bilieto kaina suaugusiesiems.
1 € – bilieto kaina ne Tauragės rajono moksleiviams.

Nemokamas lankymas:

Pensininkams, studentams, privalomosios karo prievolės kariškiams, Tauragės ugdymo įstaigų mokiniams, neįgaliesiems ir jiems talkinantiems asmenims.Ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Tremtiniams, politiniams kaliniams, nukentėjusiųjų statusą turintiems asmenims.

Tauragės garbės piliečiams, oficialiems Tauragės rajono savivaldybės svečiams ir delegacijoms, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams, Lietuvos Respublikos muziejininkams (pateikus pažymėjimą).

Ekskursijų kainos

10 € – papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą

Renginiai
Paroda „Vilko vaikai Saksonijoje“
Kovo 4

Pastaraisiais metais viešai prabylama apie reiškinį „vilko vaikai“ – tai be tėvų likę vaikai ir paaugliai iš šiaurinių Rytprūsių teritorijų, kurie, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, bent jau kurį laiką turėjo slėpti savo vokišką kilmę. Pirmąkart Lietuvoje pristatoma paroda „Vilko vaikai Saksonijoje“. Atidarymas vyks Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ (Tauragės pilies menėse) kovo 4 d. 12 val. […]

Tremties ir rezistencijos muziejus
Plačiau
Lietuvos partizanų vado A. Mieliulio-NEPTŪNO gimimo 100-mečio minėjimas
Balandžio 21

Šiemet sukako šimtas metų nuo Lietuvos partizanų Kęstučio apygardos ketvirtojo vado Aleksandro Mieliulio-NEPTŪNO gimimo. Tremties ir rezistencijos muziejus organizuoja A. Mieliulio paminėjimą š. m. balandžio 21 d. MINĖJIMO PROGRAMA: -> 10 val. Istorinė konferencija Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė) apie Aleksandro Mieliulio partizaninę veiklą; -> 13 val. Aleksandro Mieliulio pagerbimas memoriale prie […]

Tremties ir rezistencijos muziejus
Plačiau
Edukacijos