Tremties ir rezistencijos muziejus

Muziejus įkurtas buvusioje NKVD būstinėje. Rūsyje buvo kameros, o viršutiniuose aukštuose vykdavo tardymai. Ekspozicijoje pasakojama apie tremtį, kalėjimus ir lagerius, apie krašto partizanų gyvenimą bei rezistentų kančias. Interaktyviame tardymo kambaryje lankytojai gali sudalyvauti tokiame tardyme patys. Muziejaus erdvėse įrengtas partizanų bunkeris-slėptuvė. Yra galimybė pamatyti autentišką mokomąjį NKVD filmą apie partizanų slėptuvių ir bunkerių paieškas, išvysti hologramą. Ten pat veikia Sąjūdžio ekspozicija, primenanti apie svarbius valstybei ir Tauragei įvykius, griūvant Sovietų sąjungai.

Prezidento g. 38

+370 (655) 56 300, +370 (616) 45 051

ausra.norviliene@tauragesmuziejus.lt

raimondas.matemaitis@tauragesmuziejus.lt,

Darbo laikas


A. – 9 – 17 val.
T. – 9 – 17 val.
K. – 9 – 17 val.
Pn. – 9 – 15.45 val.
Š. – 10 – 16 val.

Šventinėmis nedarbo dienomis muziejus nedirba.

Pietūs 12:00-12:45.

Kainos

2 € – bilieto kaina suaugusiesiems.
1 € – bilieto kaina ne Tauragės rajono moksleiviams.

Nemokamas lankymas:

Pensininkams, studentams, privalomosios karo prievolės kariškiams, Tauragės ugdymo įstaigų mokiniams, neįgaliesiems ir jiems talkinantiems asmenims.Ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Tremtiniams, politiniams kaliniams, nukentėjusiųjų statusą turintiems asmenims.

Tauragės garbės piliečiams, oficialiems Tauragės rajono savivaldybės svečiams ir delegacijoms, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams, Lietuvos Respublikos muziejininkams (pateikus pažymėjimą).

Ekskursijų kainos

10 € – papildomai reikia įsigyti lankytojo bilietą

Renginiai
Kario ir rašytojo Ernesto Kuckailio knygos ,,100 pirmųjų karo dienų“ pristatymas
Vasario 29

2022 metų vasario 24 d. Rusija užpuolė Ukrainos valstybę. Prasidėjo didžiausias Europoje karinis konfliktas nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Rusija tikėjosi per kelias dienas nugalėti Ukrainą ir tada galėjo ateiti eilė mūsų šaliai būti užpultai. Tačiau ukrainiečiai apgynė savo laisvę ir sustabdė Rusijos agresiją.  Karas vyksta jau du metai ir ukrainiečiai savo krauju nupirko mums […]

Tremties ir rezistencijos muziejus
Plačiau
Edukacijos