Moderniai įrengtame muziejaus archeologijos bokšte dalyviai susipažins su baltų gentimis, Tauragės regione gyvenusiais skalviais ir žemaičiais. Išvys archeologinių kasinėjimų metu atrastus darbo įrankius, ginklus, papuošalus, išgirs ir pamatys jų raidą bėgant šimtmečiais. Piliakalnių įrengimas demonstruojamas naudojant papildytos realybės interaktyvią smėlio dėžę. Vaikai patys išbandys piliakalnių statybą kinetiniu smėliu, kas gynybinius apkasus, kanalus ir įtvirtinimus.
Praktinėje užsiėmimo dalyje dalyviai mokysis, kaip taisyklingai išmatuoti būsimų archeologinių tyrimų perkasą, kokius įrankius naudoti ir stebės kaip vyksta kasinėjimų eiga. Žiūrės animacinį filmuką apie skalvius, stebės tik tamsoje šviečiančius baltų simbolius bokšto skliaute bei sužinos jų reikšmę. Ir, žinoma, patys smėlyje ieškos radinių.
Kaip užsisakyti? info@tauragesmuziejus.lt arba +370 676 87 756
Prašome informuoti iš anksto dėl edukacijos dalyvių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.
Skirta: 1–6 kl. mokiniams
Grupė: Iki 20 asmenų
Kaina: 2 €/asm.
Trukmė: 45 min.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“,Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė
Rėmėjai:
Programa skirta suteikti vaikams elementarių žinių apie mūsų krašto paukščius, pagilinti moksleivių teorines žinias, gautas per biologijos pamokas, įskiepyti praktinius įgūdžius, padedančius atpažinti gausiausias paukščių rūšis gamtoje.
Šiaudiniai sodai yra labai svarbi mūsų tautos papročių dalis. Sodas buvo kabinamas virš kūdikio lopšio, dovanojamas jaunavedžiams, kaip turtingo gyvenimo linkėjimas, jais buvo puošiami namai. „Nieko neverta toji mergelė, katra sodo nemoka suverti“, – taip žmonės sakydavo. Atvykę į edukacinį užsiėmimą turėsite puikią galimybę susipažinti su seniausiu tradiciniu amatu. Verdami sodą iš gležnų ir trapių […]
1843 m. Onorė de Balzakas yra buvęs Lietuvoje. Tų metų pavasarį jis atplaukė į Peterburgą pas grafienę E. Hanską, kurią ketino vesti.