1843 m. Onorė de Balzakas yra buvęs Lietuvoje. Tų metų pavasarį jis atplaukė į Peterburgą pas grafienę E. Hanską, kurią ketino vesti. Taip ir nesutaręs dėl vedybų, rašytojas rudenį karieta iškeliavo atgal pro Rygą į Paryžių. Spalio 10 d. Balzakas sustojo Tauragėje, kur užeigos namuose parašė laišką grafienei: „Brangioji Grafiene, filosofas, teigdamas, kad negalima rašyti užeigos plunksna, pasakė didžią teisybę, nes, kad ir kažin kaip Jūs būtumėte nuliūdus, netvertumėte juokais, matydama, kaip aš darbuojuos tokia plunksna…“
Tauragės pilies menėse vaikus pasitiks grafienė iš XIX a., kuri kartu su edukacijos dalyviais nusikels į tą metą, kai žinutės buvo rašomos ne telefonu, o žąsies plunksna. Užsiėmimas susideda iš pasakojimo ir praktinės dalies.
Edukacinę programą veda renginių organizatorė – edukatorė Renata Jančiauskienė. Trukmė 1 akademinė valanda. Kaina 3 €/asm. Skirta 1-6 klasių mokiniams. Grupę sudaro 10 – 20 asmenų.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Dariaus ir Girėno g. 5 (Tauragės pilies menės)
Daugiau informacijos: 862259269 arba renginiai@tauragesmuziejus.lt
Šiurpės – tai šiuolaikinio folkloro žanras, populiarus tarp vaikų. Edukacijos dalyviai prisodrins savo vaizduotę naujais įvaizdžiais, atgyjančiais edukatorės pasakojimuose apie mitines būtybes Tauragės pilies menių patamsyje. Pakutenti fantazijos plunksnos jie patys ims kurti istorijas, šiurpėmis vadinamas. Kaip užsisakyti? renginiai@tauragesmuziejus.lt arba 862259269 Skirta: 0-3 klasės mokiniams Grupė: Iki 15 asmenų Kaina: 1 €/asm. Trukmė: 1 valanda
Kodėl reikia saugoti paukščius? Kokiu būdu privilioti juos į savo kiemą? Kaip teisingai surinkti inkilą? Kokių būna dirbtinių lizdaviečių? Smalsuoliai apie tai sužinos išklausę pasakojimo Gamtos ekspozicijoje.
Tai judrus ir nuotaikingas edukacinis užsiėmimas, kurio metu išmokstama senojo virvių vijimo amato vindeliais, kartais dar vadinamais vijurkais.