Skaudvilės vardas rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1760 m. Tuomet gyvenvietė buvo linijinio plano ir kūrėsi pagal kelią vadinamą „laisvuoju vieškeliu“. Skaudvilė pradėjo plėstis XIX a. vid., nutiesus tarptautinį Tilžės-Rygos traktatą, kuomet galutinai susiformavo ir radialinis miestelio planas, nepakitęs iki šių dienų. Šiandien, istorinė miesto dalis saugoma, kaip urbanistikos paminklas.
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai keliaus po miestelį ir iš istorinių fotografijų, pabandys identifikuoti dabartines vietas. Tai puikus būdas ne tik sužinoti šio krašto istoriją, bet ir pačiam išanalizuoti pokyčius, susipažinti su architektūra, lankytinais objektais, urbanistiniu paveldu. Pasivaikščiojimas istoriniais takais, prisilietimas prie šimtmečius skaičiuojančių pastatų, padeda lengviau įsivaizduoti miestelio raidą ir surasti senąją Skaudvilę.
Kaip užsisakyti? skaudvile@tauragesmuziejus.lt arba +370 602 67 886
Skirta: 1–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 20 asmenų
Kaina: 1 €/asm.
Trukmė: 60 min.
Adresas: Skaudvilės krašto muziejus, Tauragės g. 24, Skaudvilė
Juozas Lukša–Daumantas – vienas ryškiausių kovotojų už Lietuvos laisvę, du kartus prasiveržęs per sovietų saugomą valstybės sieną, Vakarams skleidė žinias apie rezistencinę kovą Lietuvoje. Dar jam gyvam esant apie jį buvo kuriamos legendos. 1950 m. spalio 3 d. Juozas Lukša su savo bendražygiais desantininkais Klemensu Širviu ir Benediktu Trumpiu iššoko iš lėktuvo parašiutais ir nusileido […]
Kodėl reikia saugoti paukščius? Kokiu būdu privilioti juos į savo kiemą? Kaip teisingai surinkti inkilą? Kokių būna dirbtinių lizdaviečių? Smalsuoliai apie tai sužinos išklausę pasakojimo Gamtos ekspozicijoje.
Pynimas yra seniausias menas pasaulyje. Pynimas turi ypatingą savybę – kad ir kaip stengtųsi pynėjas, visiškai vienodo gaminio nupinti neįmanoma. Ši savybė daro pynimą įvairesniu, originalesniu. Edukacijos metu sužinosite vytelių auginimo specifikos bruožus, pynimo iš vytelių ir karklų techniką. Rankomis pinant įvairiausius gaminius, galima pasitelkti fantaziją, pajusti kūrybinio darbo džiaugsmą. Kaip užsisakyti? etnocentras@tauragesmuziejus.lt arba +370 […]