Pradeda veikti paroda „Klaipėdos (Memel) kraštas nuo ištakų iki XVII a.“
2020 July 13

Pažymint Lietuvos valstybės šimtmetį ir Europos kultūros paveldo metus, 2018 m. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje buvo atidaryta paroda „Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų iki XVII amžiaus“, kuria buvosiekiama aktualizuoti turtingą šio regiono archeologinį paveldą, mažai žinomų regionų savitumą, didinti jų matomumą Europos paveldo kontekste.

Parodą organizavo ir parodos katalogą išleido Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kartu su Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu bei partneriais: Lietuvos nacionaliniu muziejumi, Proistorės ir ankstyvosios istorijos muziejumi Berlyne (Museum für Vor- und Frühgeschichte, Staatliche Museen zu Berlin – Preußischer Kulturbesitz), Šilutės Hugo Šojaus, Kretingos, Trakų istorijos bei Vytauto Didžiojo karo muziejais, bendradarbiaudamas su Šiaurės rytų ir Vidurio Europos rinkinių bei dokumentų tyrimų komisija.

Paroda (kaip ir katalogas) – pirmoji, skirta Klaipėdos krašto archeologijai, joje buvo pristatyta visus laikotarpius reprezentuojanti medžiaga. Parodoje buvo eksponuojama apie 400 eksponatų, tarp jų – į Lietuvą atvežti 121 niekada nerodyti Braunšveigo žemės muziejuje (Braunschweigisches Landesmuseum), Georgo-Augusto universiteto Proistorės institute (Seminar für Ur- und FrühgeschichteGeorg-August-Universität Göttingen) bei Proistorės ir ankstyvosios istorijos muziejuje Berlyne saugomi eksponatai. Į parodos katalogą įtraukti 836 eksponatai, katalogui tekstus parašė ir katalogą parengė 25 lietuvių ir vokiečių mokslininkai bei muziejininkai. Kataloge skelbiami 38 straipsniai (lietuvių ir anglų kalbomis), apibūdinantys pagrindinius Klaipėdos krašto raidos etapus nuo akmens amžiaus iki XVII a. pabaigos.

Šios stendinės parodos idėja – pagrindinėmis minėtos parodos ir katalogo temomis pristatyti archeologinių tyrimų medžiagą nuo XIX a. antrosios pusės iki pat pastarųjų metų, nes kraštą aktyviai tyrė vokiečių mokslininkai, tarpukariu – lietuviai, o nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos iki dabar – naujos Lietuvos archeologų kartos. Parodos tematika apima bendruomenių pasaulėžiūros ir socialinės raidos atspindžius, laidosenos bruožus, kultūrinius ir prekybinius kontaktus, karybą, Klaipėdos miesto ištakas.

Projektą „Klaipėdos (Memel) kraštas nuo ištakų iki XVII amžiaus“ finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Klaipėdos miesto savivaldybė, Museum & Location GmbH, UAB „Pamario restauratorius“, AB „Klaipėdos vanduo“, UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, UAB „Mano būstas“, koncerno „Achemos grupė“ narė UAB „Klaipėdos laivų remontas“.

Kilnojamąją stendinę parodą sklaidai parengė Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Paroda veiks nuo liepos 16 iki spalio 11 d.

Subscribe newsletter
Other news
Tauragės fotografijos galerijoje – „Tai, ko nebebus“
2021 September 30

Lietuvos ir Pasaulio fotografijos leidiniuose plačiai nuskambėjusi fotografo Tado Kazakevičiaus paroda „Tai, ko nebebus“ atkeliavo į Tauragės fotografijos galeriją.  „Fotografas penkerius metus dokumentavo nykstančius Lietuvos kaimo žmones, stebėdamas gyvenimą įprasminančias kasdienybės detales ir artimų žmonių ryšį atskleidžiančias jų bendravimo akimirkas“ pastebi menotyrininkas Tomas Pabedinskas. Parodoje taip pat eksponuojami kelionių po kaimus metu rasti artefaktai, bei […]

Tradicinis renginys „Pakelk duonelę – ji šventa!“ šįkart virtualiai
2021 February 5

Prieš keletą metų, Duonos dienai gimę personažai – Agota ir Aldona šiemet liūdėjo, kad negalės su visais susitikti ir pasivaišinti gardžia duonele. Todėl jos pabandė prisitaikyti prie šių dienų ir išsitraukusios kamerą, kaip visada su žiupsneliu humoro, pasikalbėjo apie duonos papročius. Nuotaikingą video filmuką, galite pažiūrėti ČIA, kurį sukūrė muziejininkė.

Atidaryta jubiliejinė Reginos ir Prano Poškų paroda
2022 September 26

2022 m. rugsėjo 23 d. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ vyko Reginos ir Prano Poškų jubiliejinės popieriaus kūrinių kvilingo technika ir šiaudelių aplikacijų parodos atidarymas. Regina Poškienė gimė ir mokėsi Tauragėje, ilgą laiką dirbo skaičiavimo mašinų elementų gamykloje. Išėjus iš darbo pradėjo lankyti pynimo kursus, kuriuos organizavo neįgaliųjų draugija. Vėliau Regina ir jos vyras Pranas baigė […]