Rafal Piesliak kūrybą galima suskirstyti į periodus, kurių metu, autorius visą kūrybinę energiją paskiria jam tuo metu aktualios temos plėtojimui. Skulptoriaus kūriniuose figūruoja kolektyvinės atminties ir trapumo tematika, randasi atpažįstamos socialinės ir tarpžmogiškos problemos. Šioje personalinėje parodoje menininkas apibendrina dvi jam svarbias, pastaruoju metu plėtotas kūrybines linijas – žmogaus ir jo aplinkos santykį su šviesa bei atminties išsaugojimą. Temos atskleidžiamos per medžiagiškumą, kuriant skulptūrinius objektus iš porceliano, krištolo, plieno bei žalvario.
Konversija Rafal Piesliak parodoje yra atskleidžiama per daikto formos ir reikšmės pasikeitimą. Autoriaus surinkta įvairaus laikotarpio, žmonių nebenaudojama, suskilusi keramika jungiama į skulptūrinį kūną, pakeičiant jo funkciją ir suteikiant kitą reikšmę. Parodoje sukurtų skulptūrinių objektų formos skatina iš naujo patirti iš praeities iškilusius objektus ir su tuo susijusius kolektyvinės atminties kontekstus. Suteikdamas jiems naują skulptūrinį kūną, autorius atskleidžia naujumo, estetikos, tradicijos ir kaitos problemas. Rafal Piesliak eksperimentuoja jungdamas skirtingus šviesos šaltinius su įvairiomis skulptūrinėmis medžiagomis ir formomis, tokiu būdu analizuodamas tiek jų tarpusavio, tiek santykį su aplinka. Pasitelkdamas apšvietimą, autorius keičia ir pačios erdvės atmosferą. Objektų skleidžiama šviesa kuria ryšį su žiūrovu suteikdama kitokį mus supančios erdvės potyrį. Rafal Piesliak skulptūrose atsiskleidžia nuorodos į įvairius istorinius, kultūrinius, socialinius kontekstus, į kurių atpažinimą ir interpretavimą yra įtraukiamas ir žiūrovas.
Rafal Piesliak (g. 1983) – jaunosios skulptorių konceptualistų kartos atstovas gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. 2008 m. baigė skulptūros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo studijų pradžios autorius pristato savo kūrybą viešosiose erdvėse – skulptūrinius objektus Vilniuje (skulptūrinė instaliacija „Sodas“ Neries pakrantėje bei skulptūrinė lentelė „Art in space, space in art“ prie Vilniaus dailės akademijos) bei taip pat Krzyzowoje, Lenkijoje. Menininkas parodinėje veikloje intensyviai dalyvauja nuo 2009 m. Autorius dalyvavo parodose Lietuvoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Latvijoje. Be parodinės veiklos menininkas taip pat kuria scenografijas spektakliams. 2010 m. autorius gavo Lenkijos valstybinį apdovanojimą už nuopelnus kultūrai, o 2020 m. už instaliaciją „Sodas“ jam suteiktas geriausios ArtVilnius’20 skulptūros/instaliacijos apdovanojimas. Mecenato dr. Irmanto Norkaus iniciatyva, ši instaliacija buvo padovanota Vilniaus miestui.
Parodos partneris, (AV17) galerija įsikūrusi Vilniuje, jau trylika metų aktyviai dirba su šiuolaikiniu menu. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio bei Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.
PARODA TAURAGĖS PILIES MENĖSE VEIKS IKI RUGPJŪČIO 15 D. LANKYMAS NEMOKAMAS.
Apie festivalį:
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, ieškome kas mus vienytų. Todėl 2024-ų metų festivalyje „Kvadratu“ kviesime į kartų polilogą.
Kartų poliloge analizuosime sąveiką ir iš to kylančius konfliktus, kurie neišvengiami tarp skirtingose socialinėse tikrovėse užaugusių kartų. O gal konflikto nėra, tik mes to nežinome? Juk kiekviena karta turi teisė į pasaulio laiką, išteklius, į savo jaunystę. Kad ir kaip bebūtų, svarbu patirties perdavimas.
Gegužės 18–spalio 31 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra meno festivalis, rengiamas nuo 2018-ųjų ir apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį bei tapybą ir visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves meno galerija po atviru dangumi.
Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba (0-676) 87 756
1950 m. kovo 3 d. Tauragės aps. Tauragės vls. Ceikiškių k. (dabar – Tauragės r. sav.) MGB vidaus kariuomenės 273-iojo šaulių pulko kareiviai ieškojo partizanų. Kaimo gyventojo Vinco Knatausko namo palėpėje slėpėsi du Kęstučio apygardos Butigeidžio rinktinės partizanai. Po kelias valandas trukusio susišaudymo kareivių padegtame name sudegė Butigeidžio rinktinės vadas Vladas Gudavičius–Vaišnora ir rinktinės štabo narys Antanas Kundrotas–Skaistgiris. Per […]
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą. Polilogas patirties perdavimui Šios sąvokos autorius sociologas, kultūrų ir civilizacijų istorikas Vytautas Kavolis (1930–1996). Jo […]
Per visą sovietinių okupacijų laikotarpį (pirmosios sovietinės okupacijos 1940-06-15 – 1941-06-22) ir nuo antrosios sovietinės okupacijos nuo 1944-10-10) įvairiomis formomis buvo represuoti (suimti ir įkalinti, ištremti, nužudyti) 3394 gyventojai, represijų metu gyvenę dabartinėje Tauragės rajono teritorijoje. Į šį skaičių neįeina dabartinio Tauragės rajono gyventojai, kurie siekdami išvengti represijų išvyko į kitas gyvenamas vietoves ir buvo […]