Konversija Rafal Piesliak parodoje yra atskleidžiama per daikto formos ir reikšmės pasikeitimą
2024 birželio 20
Autorius per parodos atidarymą. M. Černecko nuotrauka.

Rafal Piesliak kūrybą galima suskirstyti į periodus, kurių metu, autorius visą kūrybinę energiją paskiria jam tuo metu aktualios temos plėtojimui. Skulptoriaus kūriniuose figūruoja  kolektyvinės atminties ir trapumo tematika, randasi atpažįstamos socialinės ir tarpžmogiškos problemos. Šioje personalinėje parodoje menininkas apibendrina dvi jam svarbias, pastaruoju metu plėtotas kūrybines linijas – žmogaus ir jo aplinkos santykį su šviesa bei atminties išsaugojimą. Temos atskleidžiamos per medžiagiškumą, kuriant skulptūrinius objektus iš porceliano, krištolo, plieno bei žalvario.

Konversija Rafal Piesliak parodoje yra atskleidžiama per daikto formos ir reikšmės pasikeitimą. Autoriaus surinkta įvairaus laikotarpio, žmonių nebenaudojama, suskilusi keramika jungiama į skulptūrinį kūną, pakeičiant jo funkciją ir suteikiant kitą reikšmę. Parodoje sukurtų skulptūrinių objektų formos skatina iš naujo patirti iš praeities iškilusius objektus ir su tuo susijusius kolektyvinės atminties kontekstus. Suteikdamas jiems naują skulptūrinį kūną, autorius atskleidžia naujumo, estetikos, tradicijos ir kaitos problemas. Rafal Piesliak eksperimentuoja jungdamas skirtingus šviesos šaltinius su įvairiomis skulptūrinėmis medžiagomis ir formomis, tokiu būdu analizuodamas tiek jų tarpusavio, tiek santykį su aplinka. Pasitelkdamas apšvietimą, autorius keičia ir pačios erdvės atmosferą. Objektų skleidžiama šviesa kuria ryšį su žiūrovu suteikdama kitokį mus supančios erdvės potyrį. Rafal Piesliak skulptūrose atsiskleidžia  nuorodos į įvairius istorinius, kultūrinius, socialinius kontekstus, į kurių atpažinimą ir interpretavimą yra įtraukiamas ir žiūrovas.

Rafal Piesliak (g. 1983) – jaunosios skulptorių konceptualistų kartos atstovas gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. 2008 m. baigė skulptūros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo studijų pradžios autorius pristato savo kūrybą viešosiose erdvėse – skulptūrinius objektus Vilniuje (skulptūrinė instaliacija „Sodas“ Neries pakrantėje bei skulptūrinė lentelė „Art in space, space in art“ prie Vilniaus dailės akademijos) bei taip pat Krzyzowoje, Lenkijoje. Menininkas parodinėje veikloje  intensyviai dalyvauja nuo 2009 m. Autorius dalyvavo parodose Lietuvoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Latvijoje. Be parodinės veiklos menininkas taip pat kuria scenografijas spektakliams. 2010 m. autorius gavo Lenkijos valstybinį apdovanojimą už nuopelnus kultūrai, o 2020 m. už instaliaciją „Sodas“ jam suteiktas geriausios ArtVilnius’20 skulptūros/instaliacijos apdovanojimas. Mecenato dr. Irmanto Norkaus iniciatyva, ši instaliacija buvo padovanota Vilniaus miestui.

Parodos partneris, (AV17) galerija įsikūrusi Vilniuje, jau trylika metų aktyviai dirba su šiuolaikiniu menu. Tai viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Be nuolatinės parodinės veiklos, galerija įgyvendina įvairius tarptautinius ir regioninius meninius bei edukacinius projektus, vykdo mainų programas su užsienio bei Lietuvos kūrėjais, taip skatindama šiuolaikinio meno sklaidą mūsų šalyje ir Europoje.

PARODA TAURAGĖS PILIES MENĖSE VEIKS IKI RUGPJŪČIO 15 D. LANKYMAS NEMOKAMAS.

Apie festivalį: 

Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, ieškome kas mus vienytų. Todėl 2024-ų metų festivalyje „Kvadratu“ kviesime į kartų polilogą

Kartų poliloge analizuosime sąveiką ir iš to kylančius konfliktus, kurie neišvengiami tarp skirtingose socialinėse tikrovėse užaugusių kartų. O gal konflikto nėra, tik mes to nežinome? Juk kiekviena karta turi teisė į pasaulio laiką, išteklius, į savo jaunystę. Kad ir kaip bebūtų, svarbu patirties perdavimas. 

Gegužės 18–spalio 31 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra meno festivalis, rengiamas nuo 2018-ųjų ir apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį bei tapybą ir visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves meno galerija po atviru dangumi. 

Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba (0-676) 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos
KVIETIMAS DAILĖS IR TECHNOLOGIJŲ, LIETUVIŲ KALBOS MOKYTOJAMS
2022 balandžio 11

Maloniai kviečiame dailės ir technologijų, lietuvių kalbos mokytojus vesti moksleiviams integruotas pamokas Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, kurių metu galėsite ugdyti mokinių kūrybiškumą, aplankydami šiuo metu muziejuje vykstančias dvi parodas „Riba“ ir „Interpretacijos“. Fotografijos galerijoje atidaryta jaunosios kartos fotomenininkės Liucijos Karalienės paroda „Riba“. Autorė kūrybos objektu fotografijų cikle pasirinko savo pačios kūną, kuris tampa vizualine metafora. […]

Muziejus atnaujina internetinį tinklapį
2020 gruodžio 23

Muziejus atnaujina internetinį tinklapį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ aktyviai plečia teikiamų paslaugų įvairovę ir formas, ieško inovatyvių sprendimų. Pastaraisiais metais muziejuje buvo įgyvendinti ekspozicijų atnaujinimo projektai paremti naujausiomis technologijomis, sukurta holograma, interaktyvios ekskursijos, mobilus gidas ir kt. Šiemet, po modernizacijos buvo atidarytas pagrindinis korpusas – visiškai atnaujintos ekspozicijos, sukurtos daugiafunkcinės erdvės, pritaikytos edukacinių užsiėmimų vykdymui, […]

Menų festivalis „Kvadratu“: kultūra apeinanti pandemijos ribojimus
2021 birželio 8

Ar gali profesionalus menas išeiti už muziejaus galerijų, ekspozicijų sienų, įžengti į miestiečių gyvenimą, įsikurti kasdieniškoje aplinkoje – parke, gatvėje, aikštėje, asmeniniame ausinuke? Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kūrybinė komanda sako: neabejotinai taip! Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ jau trečius metus organizuojamas menų festivalis KVADRATU šiemet ieško įrodymų, jog besikeičiant pasauliui viena išlieka nepakitę – žmogaus kultūros […]