,,Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Prof. Liudo Mažylio paroda atidaryta Tauragėje
2022 November 7

Vėlinių laikas skirtas prisiminti tuos, kurių nebėra tarp mūsų. Ypač šiais metais netoli mūsų šalies besitęsiančio karo fone visai kitaip jaučiamos prieš septynis – aštuonis dešimtmečius vykusios ir mūsų kraštą labai traumavusios sovietinių okupantų represijos bei tų žiaurumų sužaloti mūsų šalies žmonės.

Lapkričio ketvirtosios dienos popietėje europarlamentaras, profesorius Liudas Mažylis Tremties ir rezistencijos muziejuje pristatė savo parengtą parodą ,,Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Pristatymo pradžioje tylos minute buvo prisiminta neseniai į amžinybę išėjusi prieš metus iš Sibiro parvežta buvusi sovietinių lagerių politinė kalinė Vanda Valiūtė. Parodos pristatymo metu parodos sudarytojas papasakojo apie žmones, kurie rašė laiškus jo šeimai iš Sibiro. Net yra laiškų parašytų antrojo Lietuvos Respublikos prezidento Aleksandro Stulginsko žmonos Onos. Parodoje eksponuojami šitie laiškai įvairiais metais siusti prof. Liudo Mažylio artimiesiems iš Sibiro tremties ir lagerių. Prof. Liudas Mažylis su šia paroda pabuvojo ir kituose Lietuvos vietose, bet kaip pažymėjo parodos autorius, pirmą kartą paroda eksponuojama buvusio sovietinio kalėjimo patalpose.

Renginio dalyviai diskutavo su parodos autoriumi susijusiomis su paroda temomis. Buvo aptartas ir Rusijos karas prieš Ukrainą.

Paroda Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė) bus iki lapkričio pabaigos. Galima ją aplankyti muziejaus darbo metu.

Informaciją parengė Tremties ir rezistencijos muziejaus vedėjas

Raimondas Matemaitis

Subscribe newsletter
Other news