,,Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Prof. Liudo Mažylio paroda atidaryta Tauragėje
2022 lapkričio 7

Vėlinių laikas skirtas prisiminti tuos, kurių nebėra tarp mūsų. Ypač šiais metais netoli mūsų šalies besitęsiančio karo fone visai kitaip jaučiamos prieš septynis – aštuonis dešimtmečius vykusios ir mūsų kraštą labai traumavusios sovietinių okupantų represijos bei tų žiaurumų sužaloti mūsų šalies žmonės.

Lapkričio ketvirtosios dienos popietėje europarlamentaras, profesorius Liudas Mažylis Tremties ir rezistencijos muziejuje pristatė savo parengtą parodą ,,Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Pristatymo pradžioje tylos minute buvo prisiminta neseniai į amžinybę išėjusi prieš metus iš Sibiro parvežta buvusi sovietinių lagerių politinė kalinė Vanda Valiūtė. Parodos pristatymo metu parodos sudarytojas papasakojo apie žmones, kurie rašė laiškus jo šeimai iš Sibiro. Net yra laiškų parašytų antrojo Lietuvos Respublikos prezidento Aleksandro Stulginsko žmonos Onos. Parodoje eksponuojami šitie laiškai įvairiais metais siusti prof. Liudo Mažylio artimiesiems iš Sibiro tremties ir lagerių. Prof. Liudas Mažylis su šia paroda pabuvojo ir kituose Lietuvos vietose, bet kaip pažymėjo parodos autorius, pirmą kartą paroda eksponuojama buvusio sovietinio kalėjimo patalpose.

Renginio dalyviai diskutavo su parodos autoriumi susijusiomis su paroda temomis. Buvo aptartas ir Rusijos karas prieš Ukrainą.

Paroda Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė) bus iki lapkričio pabaigos. Galima ją aplankyti muziejaus darbo metu.

Informaciją parengė Tremties ir rezistencijos muziejaus vedėjas

Raimondas Matemaitis

Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos
VISUOMENEI PRISTATYTAS MUZIEJAUS RESTAURUOTAS 1930 M. TAURAGĖS MIESTO ŽEMĖLAPIS
2022 spalio 10

Per Europos paveldo dienas šių metų rugsėjo 15 d. visuomenei pristatytas 1930 metų restauruotas miesto žemėlapis. Ranka braižytame Tauragės plane matomi senieji gatvių pavadinimai, jų išsidėstymas, miesto užstatymas, svarbesni objektai, būsimasis pramonės rajonas, senųjų kapinių išplanavimas ir kita. Itin prastos būklės eksponatą teko restauruoti. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Kviečiame į Kultūros paso edukacijas
2022 spalio 7

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ siūlo įvairaus amžiaus – nuo dvyliktokų iki pačių mažiausiųjų bei skirtingų pomėgių moksleiviams net penkiolika akredituotų Kultūros paso edukacijų. Tikime, kad muziejininkų su atidumu kurtos edukacinės programos prasmingai praturtins mokinių kultūrinę patirtį, kurių metu bus ugdomos esminės XXI amžiaus kompetencijos: kūrybiškumo, pažinimo, kritinio mąstymo ir komunikavimo – tai svarbus papildymas bendrajam […]

VIENAS (M)EILĖRAŠTIS
2021 vasario 15

PASAULIO PABAIGOJE STOVĖJOM IR GINČIJOMĖSČIA PABAIGA PASAULIO AR KRAŠTASTU PASAKEI: KAS TAI BEBŪTŲČIA REIKIA BUČIUOTIS(AUT. S. BRILO) VIENAS (M)EILĖRAŠTIS jau tradicinis renginys! Tauragiškiai kartu su kitais poetais vasario 12 d. skaitė poeziją Valentino dienos proga. Girdite Gedimino Bytauto ir Justinos Trilikauskienės kūrybą, įrašytą  specialiai šiam renginiui.