Tauragėje 1932 m. iškilęs AB „Maistas“ fabrikas tapo vienu svarbiausių skerdienos ir mėsos gaminių eksportuotoju į Angliją. Sovietmečiu, nacionalizuotas fabrikas neprarado svarbos, tik pervadintas Tauragės mėsos kombinatu. Ši gigantiška įmonė pasiekė tokius gamybos mastus, kokių dar ir šiandien nerodo dauguma panašių bendrovių. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę AB „Tauragės maistas“ patyrė didžiulių iššūkių. Pasikeitus rinkos sąlygoms ir kamuojant ekonominiams sunkumams, įmonė sumažėjo, o 2017 m. ir visai užsidarė. Tačiau ši buvusi industrinė įmonė ir toliau lieka svarbi miesto istorijos dalis žmonių pasakojimuose ir senose nuotraukose.
Šiai Tauragės miesto legendai AB „Maistas“ gamyklai minint 90-tą sukaktį Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ atidaryta paroda. Tad kviečiame ne tik pasižvalgyti po šią parodą, bet ir išgirsti pasakojimų apie tarpukariu iškilusį pramonės objektą bei jo veiklą.
Parodos kuratorius papasakos jums apie įmonės kūrimosi pradžią, reikšmę besikuriančiai Lietuvos ekonomikai, patirtas transformacijas sovietmetyje bei nepriklausomoje Lietuvoje, darbo mėsos kombinate ypatumus, taip pat išgirsite ir apie kultūrinį ir sportinį gamyklos gyvenimą. Netrūks ir šmaikščių pasakojimų apie išradingas darbuotojų vagystes, gaudžiančias sirenas, kviečiančias į darbo pradžią ir pabaigą bei kitus smagius anų laikų nutikimus.
Siūlome aplankyti parodą kartu su 7-12 klasių moksleiviais nuo balandžio 12 d. iki birželio 24 d. Maloniai Jūsų lauksime atsiliepiant į kvietimą.
REGISTRACIJA info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756
1 pav. „AB MAISTAS gamyklai – 90“ paroda Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė). Nuot. aut. Juozas Petkevičius
Itin prastos būklės, trupantis, perplyšęs į tris dalis 1930 m. vienetinis ranka braižytas Tauragės planas išliks dar ilgai. Už gerai atliktą darbą dėkingi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus restauratorei Natalijai Kučinskajai. Tai reikšmingas eksponatas, kuriame matomi senieji gatvių pavadinimai, jų išsidėstymas, miesto užstatymas, svarbesni objektai, būsimasis pramonės rajonas, senųjų kapinių išplanavimas ir kita. Vaizduojamos ir gatvės, […]
Dingusi Tauragė: 1939-1945 Tauragė – pasienio zonoje. 1567 m. čia veikė net karališkoji muitinė. Miestas visada buvo ribinėje pozicijoje, stipriai nukentėdavo vykstant karams. Šiame krašte, skirtingai negu kitose Lietuvos vietose, išliko mažai dvarų, tačiau miestas turi savo pilį, kokios niekur kitur Lietuvoje nepamatysite. Perteikiamas tragiškas miesto likimas Projektas „Dingusi Tauragė 1939-1945“ padės nusikelti į praeitį […]
Tauragės krašto muziejaus Fotografijos galerijoje buvo eksponuojama Lietuvos jaunosios kartos fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijos paroda “Tai, ko nebebus”. Apie fotografiją ir šią nuotraukų seriją autorių kalbina fotografas Juozas Petkevičius.