Balandžio 16 d. Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre vyko dešimtosios Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodos „Sidabro vainikėlis“ regioninio turo parodos uždarymas ir laureatų paskelbimas.
Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursines parodas „Sidabro vainikėlis“ 2013 m. inicijavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Pagrindiniai šių parodų tikslai – palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas, skatinti visuomenės, ypač jaunosios kartos, domėjimąsi tradiciniais dailiaisiais amatais, ugdyti liaudies dailės tradicijų pažinimą, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą, skatinti mokinius ruošiančius mokytojus išsamiau domėtis tradicine liaudies daile, ypač regioninėmis jos ypatybėmis, ją pažinti ir taikyti dailės bei amatų mokymo procese.
Konkursui pristatyti kūriniai, priskiriami tradiciniams lietuvių liaudies vaizdinės dailės bei dailiųjų amatų žanrams: medžio skulptūra, medžio raižiniai, karpiniai, taikomieji medžio dirbiniai, pinti vytelių ir kitų tradicinių žaliavų dirbiniai, kalvystės dirbiniai, keramika, tekstilė, paprotinės dailės dirbiniai (margučiai, kaukės, verbos, sodai ir kiti).
Šiais metais konkurse dalyvavo 34 moksleiviai iš Šilalės, Tauragės, Jurbarko, Klaipėdos ir Šilutės. Juos ruošė mokytojai Vida Galvelienė (Smalininkų TVM), Diana Rupšienė (Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija), Jolanta Baubkuvienė (Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija), Edmundas Naujokas (Šilutės r. Usėnų pagrindinė mokykla), Milda Kuzaitė (Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazija), Nijolė Titienė (Šilutės pirmoji gimnazija), Edmundas Naujokas (Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazija), Irena Armonienė (Klaipėdos etnokultūros centras bei Klaipėdos Sendvario progimnazija), Laura Sirvidienė (Klaipėdos „Varpo“ gimnazija), Romanna Kulik (Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras), Reda Žemelienė (Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija), Rita Valaikienė (Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija), Vida Daukšienė (Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras), Sniežana Šašienė (Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro rankdarbių būrelio „Šypsenėlė“ mokytoja), Vidas Galbogis, (Tauragės Jovarų progimnazijos būrelio „Kūrybinės dirbtuvės” mokytojas), Elvina Nikitinaitė (Tauragės Tarailių progimnazija), Loreta Balčiuvienė, (Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos dailiosios keramikos „Molinukai II“ mokytoja), Danguolė Juozaitienė (Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla), Jolita Ječienė (Tauragės „Versmės“ gimnazijos neformalaus ugdymo būrelio „Tvari mada” mokytoja), bei Šilalės r. Kvėdarnos miestelio gyventoja Regina Viršilienė.
Pirmos kategorijos I vieta atiteko Emai Artimavičiūtei, Rasai Turauskei, Arnui Budginui
II vieta – Agnė Jurgutytė, Kristijonas Radvila-Černah, Augustinas Markus
III vieta – Domantas Petkus, Kajus Lukoševičius, Teodora Jackutė, Goda Petrošiūtė, Nojus Gečas
Antros kategorijos I vietos nugalėtojai: Guoda Baldauskaitė, Mindaugas Bakšaitis, Viltė Lūzgauskaitė
II vieta atiteko Aurelijai Barbaraušaitei, Arnui Vasiliauskui.


Sveikiname nugalėtojus ir visus moksleivius, dalyvavusius konkurse. Laureatams linkime sėkmės nacionaliniame ture, kuris vyks gegužės 30 d. Upytės amatų centre Panevėžio rajone.
Konkurso dalyvių darbus vertino Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos technologijų mokytoja-ekspertė Audra Paulauskienė, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ muziejininkas-restauratorius Audronis Skurvydas, „Aušros“ progimnazijos ir Tauragės meno mokyklos dailės mokytoja-ekspertė Vida Karbauskienė, komisijos pirmininkė LNKC etninės kultūros skyriaus tautodailės specialistė Asta Valiukevičienė.
Jaunuosius tautodailininkus sveikino ir kūrybinės sėkmės linkėjo TKM „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė, Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Andžela Jakienė, Lietuvos respublikos seimo nario Romualdo Vaitkaus padėjėja Diana Skarbalė, Tauragės rajono savivaldybės tarybos narė Jovita Verpečinskienė.
Renginį finansavo Tauragės rajono savivaldybė.
Šventę taip pat rėmė UAB „Sigitos kepiniai“, Šakviečio kūrybinės dirbtuvės, Meritana Jokšaitė.
Muzikine nuotaika dalinosi Tauragės kultūros centro Skaudvilės kultūros namų vaikų folkloro ansamblis (vadovai Rasa Bartkuvienė ir Vytautas Krencius).
Mindaugo Černecko nuotraukos.
Beveik baigtoje kurti Sąjūdžio ekspozicijoje susėdome pokalbiui su buvusiu Tauragės apskrities pašto viršininku, buvusiu Sąjūdžio tarybos pirmininko pavaduotoju, Viktoru Jokubaičiu. O pokalbio tema – „Sausio 13-ąją prisiminus“. Bet prieš nuklysdamas į sausio 13-osios įvykius, pirmiausiai gerb. Viktoras norėjo pasidžiaugti, jog jo mintis įkurti sąjūdžio kambarį-muziejų, pasiteisino ir rajono vadovų bei buvusio “Santakos” muziejaus direktoriaus R. Vaitkaus […]
Tauragėje 1932 m. iškilęs AB „Maistas“ fabrikas tapo vienu svarbiausių skerdienos ir mėsos gaminių eksportuotoju į Angliją. Sovietmečiu, nacionalizuotas fabrikas neprarado svarbos, tik pervadintas Tauragės mėsos kombinatu. Ši gigantiška įmonė pasiekė tokius gamybos mastus, kokių dar ir šiandien nerodo dauguma panašių bendrovių. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę AB „Tauragės maistas“ patyrė didžiulių iššūkių. Pasikeitus rinkos sąlygoms ir […]
Vakar Tauragės pilies menėse buvo pristatytas kūrybos žurnalas „Slemas su ragais Nr. 2“. Kviečiame paskaityti interviu su Kamilė Saukaitė-Etningetown, kuri šiais metais sukūrė komiksą. Autorę kalbina Renata Karvelis-Jančiauskienė, leidinio redaktorė, poetė, slemerė, „Slemas su ragais“ sumanytoja ir organizatorė. RENATA: Pasidalink asmeniniu įspūdžiu, ką tau reiškė Tauragei ir apie Tauragę kurti komiksą? Primenu, kad tai jau […]