Savanorė Karolina Jurkutė kalba apie savo atradimus muziejuje
2023 sausio 31

Pabaigos ir pradžios. Po pusės metų savanoriškos tarnybos muziejuje mus palieka savanorė Karolina Jurkutė. Turbūt, įpratote merginą matyti renginiuose, su laumės vainiku ji šmėžavo Tauragės pilies languose per Lietuvos kultūros sostinės atidarymą. Štai ką Karolina pasakoja apie muziejų ir muziejininkus.

>>> Atradimai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Papasakok apie tai.

Didžiausias atradimas muziejuje man yra žmonės. Dažnai lankiausi muziejaus renginiuose, ten padėdavau organizatoriams. Labiausiai žmonių sutikau savanorystę atliekant banko rūmuose, ten aš sutikau daug skirtingų žmonių, kurie mane pakalbindavo ar keliais žodžiais apsikeisdavome visiškai apie bet ką. Savanoriaudama muziejuje ir supratau, kad didžiausias atradimas žmonės ir jų įvairumas. Jie mane motyvuodavo ir atitraukdavo nuo tos realybės ir kasdieninės rutinos – mokyklos.

>>> Įsiminusi nauja patirtis muziejuje. Kokia ji?

Nauja patirtis muziejuje buvo nuotraukų inventorizacija, kurios metu išmokau kruopščiai atrinkti ir aprašyti nuotraukas iš eilės. Taip pat nuotraukų skenavimas, kurio metu aš pritaikiau savo teorines, jau žinomas žinias apie nuotraukų retušavimą ir skenavimą praktikoje, ko dar gyvenime neteko daryti.

>>> Ką naujo supratai apie Tauragę ir tauragiškius, kuomet savanoriavai muziejuje?

Prieš savanorystė muziejuje maniau, kad tauragiškiai yra mažiau aktyvus žmonės. Dabar manau, kad žmonės aktyvūs, besidomintys kas aplink juos. Pamačiau, kad Tauragėje vyresnio amžiaus žmonės noriai eina į renginius ir netgi juos seka, kad tik nei vieno nepraleistų, todėl šis faktas mane nustebino gerąja prasme. Renginiuose taip pat netrūksta ir jaunimo, kuriems yra aktualios tam tikros temos, jų tikrai būna gausus būrys. Supratau, jog tauragiškiai yra aktyvūs ir ypač nori naujovių, kurias ir vykdo Tauragės muziejus „Santaka“ savo įtraukiančiais ir vis naujais renginiais.

>>> Ar buvo sunku derinti dvyliktos klasės kursą su savanoryste?

Prasidėjus mokslo metams buvo visaip. Buvo dienų, kuriomis buvo sunku suderinti laiką su namų darbais ir savanorystės laiku muziejuje, laikui bėgant išmokau planuoti laiką, tada tapo nesunku derinti dvi veiklas.

>>> Kas tau labiausiai patinka muziejuje?

Draugiškas kolektyvas, kuris visad padėjo man, bendravo su manimi draugiškai ir nuoširdžiai.

>>> Ar rekomenduotumei kitam savanoriauti muziejuje?

Rekomenduočiau. Ypač žmogui, kuris atsakingai žiūri į darbą ir domisi kultūra bei pačia Taurage. O jei apie Tauragę ir jos istoriją žinai nedaug, muziejuje puiki vieta gilinti savo žinias apie savo miestą. Todėl ne tik muziejus gaus papildomos jėgos iš tavęs, bet ir tu gausi patirties, žinių, kurios yra labai vertingos ir tikrai pravers ateityje.

>>> Linkime Karolinai puikiai išlaikyti dvyliktos klasės egzaminus. Jeigu norite kaip Karolina savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, daugiau informacijos rasite čia: https://jra.lt/

Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos
Savanorė S. Bendikaitė apie savanorystę ir „Muziejų naktį 2022“: „Dalyvavimas renginyje yra tuo pačiu palaikymo reiškinys“
2022 gegužės 19

Muziejų naktis – tai, kai visuose Lietuvos muziejuose vyksta nemokamos ekskursijos, pristatymai, žaidimai, edukacijos ir daugelis kitokių įtraukiančių veiklų. Muziejų naktis puiki galimybė prisiliesti prie kultūros ir istorijos – nusikelti į praeitį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ įsikūręs Tauragės pilyje. Pilis kadaise buvo muitinė, mokykla. Taip pat TKM „Santaka“ turi keletą padalinių: Tremties ir rezistencijos muziejus, kur XX […]

Kviečiame į Kultūros paso edukacijas
2022 spalio 7

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ siūlo įvairaus amžiaus – nuo dvyliktokų iki pačių mažiausiųjų bei skirtingų pomėgių moksleiviams net penkiolika akredituotų Kultūros paso edukacijų. Tikime, kad muziejininkų su atidumu kurtos edukacinės programos prasmingai praturtins mokinių kultūrinę patirtį, kurių metu bus ugdomos esminės XXI amžiaus kompetencijos: kūrybiškumo, pažinimo, kritinio mąstymo ir komunikavimo – tai svarbus papildymas bendrajam […]

Joninės arba Rasos šventė
2024 birželio 21

Joninės – gražiausia kalendorinio ciklo šventė, nes švenčiama pačiu maloniausiu šiltuoju vasaros laiku. Šią šventę, kitaip vadinamą Rasos vardu, lietuviai šventė nuo seniausių laikų. Žemdirbio žvilgsnis dažnai krypsta į dangų, į saulę. Kad tik lietus nepermerktų nupjauto šieno, kad neišdegintų pasėlių… Linguoja galva žmogus ir susirūpinęs spėja: leidžiasi raudona saulė – vėjas, balta – Dievulis […]