Pabaigos ir pradžios. Po pusės metų savanoriškos tarnybos muziejuje mus palieka savanorė Karolina Jurkutė. Turbūt, įpratote merginą matyti renginiuose, su laumės vainiku ji šmėžavo Tauragės pilies languose per Lietuvos kultūros sostinės atidarymą. Štai ką Karolina pasakoja apie muziejų ir muziejininkus.
>>> Atradimai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Papasakok apie tai.
Didžiausias atradimas muziejuje man yra žmonės. Dažnai lankiausi muziejaus renginiuose, ten padėdavau organizatoriams. Labiausiai žmonių sutikau savanorystę atliekant banko rūmuose, ten aš sutikau daug skirtingų žmonių, kurie mane pakalbindavo ar keliais žodžiais apsikeisdavome visiškai apie bet ką. Savanoriaudama muziejuje ir supratau, kad didžiausias atradimas žmonės ir jų įvairumas. Jie mane motyvuodavo ir atitraukdavo nuo tos realybės ir kasdieninės rutinos – mokyklos.
>>> Įsiminusi nauja patirtis muziejuje. Kokia ji?
Nauja patirtis muziejuje buvo nuotraukų inventorizacija, kurios metu išmokau kruopščiai atrinkti ir aprašyti nuotraukas iš eilės. Taip pat nuotraukų skenavimas, kurio metu aš pritaikiau savo teorines, jau žinomas žinias apie nuotraukų retušavimą ir skenavimą praktikoje, ko dar gyvenime neteko daryti.
>>> Ką naujo supratai apie Tauragę ir tauragiškius, kuomet savanoriavai muziejuje?
Prieš savanorystė muziejuje maniau, kad tauragiškiai yra mažiau aktyvus žmonės. Dabar manau, kad žmonės aktyvūs, besidomintys kas aplink juos. Pamačiau, kad Tauragėje vyresnio amžiaus žmonės noriai eina į renginius ir netgi juos seka, kad tik nei vieno nepraleistų, todėl šis faktas mane nustebino gerąja prasme. Renginiuose taip pat netrūksta ir jaunimo, kuriems yra aktualios tam tikros temos, jų tikrai būna gausus būrys. Supratau, jog tauragiškiai yra aktyvūs ir ypač nori naujovių, kurias ir vykdo Tauragės muziejus „Santaka“ savo įtraukiančiais ir vis naujais renginiais.
>>> Ar buvo sunku derinti dvyliktos klasės kursą su savanoryste?
Prasidėjus mokslo metams buvo visaip. Buvo dienų, kuriomis buvo sunku suderinti laiką su namų darbais ir savanorystės laiku muziejuje, laikui bėgant išmokau planuoti laiką, tada tapo nesunku derinti dvi veiklas.
>>> Kas tau labiausiai patinka muziejuje?
Draugiškas kolektyvas, kuris visad padėjo man, bendravo su manimi draugiškai ir nuoširdžiai.
>>> Ar rekomenduotumei kitam savanoriauti muziejuje?
Rekomenduočiau. Ypač žmogui, kuris atsakingai žiūri į darbą ir domisi kultūra bei pačia Taurage. O jei apie Tauragę ir jos istoriją žinai nedaug, muziejuje puiki vieta gilinti savo žinias apie savo miestą. Todėl ne tik muziejus gaus papildomos jėgos iš tavęs, bet ir tu gausi patirties, žinių, kurios yra labai vertingos ir tikrai pravers ateityje.
>>> Linkime Karolinai puikiai išlaikyti dvyliktos klasės egzaminus. Jeigu norite kaip Karolina savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, daugiau informacijos rasite čia: https://jra.lt/
Dažnai nesusimąstome, kokią didelę įtaką turi mus supantys žmonės, daiktai, emocijos ir aplinka. Terpė, kurios supamas auga žmogus, laikui bėgant jį formuoja, gali nukreipti viena ar kita linkme. O kaipgi vaizdas, kurį matome pro langą? Vieta, kurioje gyvename ar dirbame, ir tai, ką regime pro langą, vienaip ar kitaip veikia žmogaus emocinę bei psichologinę būseną, […]
Karšuvos žemės XIII – XIV a. kultūros paveldo objektai – istoriko akimis2020 m. pabaigoje sklandžiai užbaigtas dar vienas Kultūros paveldo departamento iš dalies finansuotas projektas – išleista istoriko Vytenio Almonaičio knyga „Karšuvos žemė XIII–XIV amžiuje: praeitis ir paveldas“. Leidinį sudaro mokslo studija ir jos priedas. Pagrindinėje dalyje rašoma apie Karšuvos žemės, kurios teritorija apima didžiąją […]
Šiais metais daug dėmesio skyrėme savanorystei, motyvuotiems jaunuoliams, kurie nusprendė jaunimo savanorišką tarnybą (JST) atlikti būtent Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Muziejinė veikloje, kur vis daugiau dėmesio skiriama lankytojų aptarnavimui ir kultūrinių paslaugų plėtrai, nuolatos trūksta žmogiškųjų išteklių. Siekiama bendruomenės įsitraukimo ir paveldo komunikacijos plačiąją prasme, todėl savanorių dalyvavimas muziejaus veiklose atneša abipusę naudą. Muziejus kokybiškai […]