Pristatyta paroda partizanų atminimui pagerbti
2022 lapkričio 21

Lapkričio 18 dieną Tauragės mieste ir Batakiuose vyko Lietuvos partizanų fotografijų parodos ,,Mes ir žuvę nugalėjom“ atidarymas bei sėkmingo partizanų žygio į Batakius pakartojimas.

Renginys pradėtas Šv. Mišiomis Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje už žuvusius Kęstučio apygardos partizanus. Po Šv. Mišių skvere prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios buvo atidaryta Lietuvos partizanų archyvinių fotografijų paroda ,,Mes ir žuvę nugalėjom“. Dvidešimt septyniuose lakštuose eksponuojamos 42 archyvinės partizanų nuotraukos. Parodos atidarymo metu dainavo solistė Meidė Šlamaitė ir jos mama Asta Šlamienė, prisiekė naujai į šaulių sąjungą įstoję šauliai.

Po to žuvę Kęstučio apygardos partizanai buvo pagerbti memoriale prie Tremties ir rezistencijos muziejaus.

Renginio dalyviai vyko į mišką Batakių sen. Antegluonio k., prie paminklo pirmojo Jungtinės Kęstučio apygardos vado Juozo Kasperavičiaus ir jo adjutanto Albino Biliūno žūties vietoje. Uždegę žvakutes prie paminklo dauguma atvykusių  su Lietuvos, Ukrainos ir Lietuvos šaulių sąjungos vėliavomis pėsčiomis žygiavo į Batakius ir įveikė beveik šešių kilometrų atstumą.

Batakiuose, kartu su Batakių seniūnijos ir bendruomenės atstovais, buvo minimas prieš septyniasdešimt penkerius metus keturių partizanų sėkmingai atliktas suimtos partizanų ryšininkės Albinos Norkutės išlaisvinimas iš Batakių stribyno. Į minėjimą atvyko išlaisvintos ryšininkės vaikaitė Modesta Kairytė, kuri jautriai papasakojo apie savo močiutę Albiną Norkutę – Kairienę. Batakių bendruomenės atstovai atliko patriotines dainas, klubo ,,Partizanas“ atstovai parodė teatralizuotą pasirodymą. Renginio dalyvius šauliai vaišino šauliška koše.

Renginį organizavo Tauragės krašto muziejus SANTAKA. Renginio partneriai: Tauragės Švč. Trejybės parapija, Tauragės meno mokyklą, Karo istorijos rekonstruktorių ir teatralizuotų renginių klubas PARTIZANAS, Tauragės šaulių 702-oji kuopa, Tauragės šaulių 7-oji rinktinė, Batakių seniūnija ir Batakių bendruomenė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Dariaus Kiniulio nuotrauka

Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos
Kalbų diena
2020 kovo 2

Jeigu mintimis galėtume teleportuotis į tarpukario Tauragę, tikriausiai miesto gatvėse, krautuvėse ir kai kur namuose rytais girdėtume „labas rytas“, „доброе утро“, „בוקר טוב“, „guten morgen“. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ prie Lietuvių kalbos dienų iniciatyvos prisijungia antrus metus iš eilės. Šįmet bendradarbiaudami su Tauragėje veikiančiu „Kalbų centru“ kvietėme į paskaitą – dirbtuves „Išversta istorija“. Vokiečių kalbos […]

Apie 1940 m. pastatytoje uždaroje turgaus halėje buvo siekiama patogumo ir išlaikyti aukštą higienos lygį
2021 liepos 20

Apie 1940 m., nedaug likus iki Lietuvos okupacijos, pastatoma uždara turgaus halė, kad prekiauti šalia turgaus aikštės būtų patogu ir eilinę dieną, bet kokiomis oro sąlygomis ir išlaikant aukštesnį higienos lygį. Prie sienų ir eilėje halės vidury buvo nedidelės krautuvėlės su baltomis glazūruotų plytelių sienomis, metlacho grindimis. Kiekvienoje buvo vandentiekis, kriauklė, kanalizacija, elektros apšvietimas. Priekinė […]

Prisimenant „Roko maršą“ Tauragėje
2021 rugpjūčio 20

Šiandien jaunos kartos jau nenustebinsim muzikiniais koncertais, festivaliais. Jų vyksta išties labai daug ir labai įvairių. Kai kurie jų trunka vieną vakarą, kai kurie – savaitgalį, o kai kurie net savaitę. O ką reiškė „Roko maršas“ tuometiniam Tauragės jaunimui? Juk tai buvo taipogi muzikos festivalis, tik vyko jis skirtinguose Lietuvos miestuose. Visų pirma, tai koncertas […]