Susitikimas su prof. dr. Rimvydu Laužiku
2022 March 26

Kultūros muitinė prigijo Tauragėje, kasmet įnešdama įvairovės į miestiečių kasdienybę ir simboliškai įprasmindama paties pastato pirminę funkciją. Juk Tauragės pilis, visų pirma, buvo statyta kaip muitinė. Kviečiame į 2022 metų „Kultūros muitinės“ renginių ciklą Tauragės pilies menėse. Kulinarinis paveldas, istorija, kinas, teatras ir muzika. Plečiame Kultūros muitinės ribas, šeši renginiai – trijuose muziejaus padaliniuose, tad su Kultūros muitine keliaujame į SKAUDVILĘ!

Kur Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas, prof. dr. Rimvydas Laužikas pranešime  „Dialogai prie stalo: litvakų gastronomija lietuviškoje virtuvėje“ pristatys litvakų ir lietuviškos etnografinės gastronominių tradicijų sąveiką. Sužinosite apie ingredientų bei patiekalų migraciją iš skirtingų virtuvių ir jų adaptavimą konkrečiai tradicijai. Lietuvos žydų (litvakų) gastronominis pasaulis lietuviams visada buvo savas, nes esantis gretimame name, kitoje gatvelėje, karčemoje ar krautuvėlėje. Tačiau kartu svetimas – nes kitoks, pažymėtas krikščioniui sunkiai suprantamų košerinio maisto reikalavimų. Ar žinojote, kad litvakų gastronomijos įtakos dėka lietuviškoje virtuvėje atsirado bulviniai blynai?

Projektą „Kultūros muitinė. Renginių ciklas pilies menėse“ organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė

///

Muziejaus renginiuose lankykitės saugiai, jų metu privaloma dėvėti kaukę arba respiratorių. Renginyje bus fotografuojama.
Daugiau informacijos: skaudvile@tauragesmuziejus.lt arba 86 02 67 886

Subscribe newsletter