Audiovizualios parodos „Ukraina: lūžio būsena“ atidarymas
2022 August 25

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su autorių kolektyvu organizuoja paramos akciją, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos Ukrainoje nukentėjusioms moterims ir mergaitėms. Rugpjūčio 25 d., 17.00 val. kviečiame dalyvauti audiovizualios paramos parodos „Ukraina: lūžio būsena“ atidaryme. Paroda veiks iki rugsėjo 8 dienos.

DURYS 16:00 val.

RENGINIO PRADŽIA 17:00 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“

Audiovizuali paroda „Ukraina: lūžio būsena“

Ankstyvą vasario 24-osios rytą prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą. Saugių erdvių šalyje nebeliko, o kiekvienas tapo pasipriešinimo Rusijos agresijai dalyviu. Netikėtas lūžis panardino visą šalį į naują, sunkiai suvokiamą šoko būseną.

LRT fotožurnalistas Benas Gerdžiūnas, NARA multimedijos kūrėjai Denis Vėjas ir Tomas Valkauskas Ukrainoje iš viso praleido du mėnesius, ten fiksavo laukimo nerimą, pirmuosius antskrydžius ir smūgius civiliams, desperatišką jų evakuaciją į Vakarus ir atgal skubančius humanitarinius konvojus. Pasitraukus Rusijos kariams, jie buvo kartu su namo traukusiais žmonėmis, kurie rado sugriautus savo miestus ir rūsiuose pasislėpusius, kankinimus ištverti turėjusius artimuosius.

„Ukraina: lūžio būsena“ – tai audiovizuali paroda, vienijanti autentiškus karą išgyvenusiųjų pasakojimus, fotografijas ir liudijimus.

––

Bilieto kaina – 5 Eur!! Lankytojai gali laisvai pasirinkti ir paaukoti didesnę pinigų sumą.

Lėšos, surinktos šios parodos metu, bus paaukotos į asociacija „Lygiai“, renkančiai paramą ir teikiančiai pagalbą seksualinę prievartą patyrusioms moterims ir mergaitėms Ukrainoje.

Ukrainos piliečiams paroda – nemokama.

––

Autoriai:

Benas Gerdžiūnas – multimedijų žurnalistas, anksčiau rengęs reportažus iš įvairių Europos ir Artimųjų Rytų šalių. Nuo 2014-ųjų dirba Ukrainoje. Publikacijos skelbtos „Al Jazeera“, „Bloomberg Magazine“, „DW“, „Politico“, „Der Spiegel“, „The Independent“, „Vice News“ ir kitur.

2021 m. World Press Photo „Digital Storytelling Contest“ laureatas, „LRT English“ redaktorius.

Denis Vėjas – dokumentinės fotografijos kūrėjas ir keliautojas, per pastaruosius penkiolika metų aplankęs virš septyniasdešimt šalių. Nuo kelionių neatsiejamą kūrybą Denis pristatė parodose Lietuvoje, Belgijoje bei Meksikoje. Jo pasakojimai publikuoti „Vice“, „Juxtapoz“, „El Papel“, „Beware“, „Zeit“.

Šiuo metu Denis bendradarbiauja su žurnalistų kolektyvu NARA ir ruošia dvi fotografijos knygas: „Niekieno žemė“ – fotopasakojimas apie Meksiką, „VLN“ – kolaboracija su rašytoja Lina Laura Švedaite ir dizainere Jurga Juodyte – projektas, pasakojantis apie Vilnių ir jo gyventojus.

Tomas Valkauskas – iš Minsko kilęs žurnalistas ir tinklalaidžių kūrėjas, bendradarbiaujantis su žurnalistų kolektyvu NARA. Jis yra publikavęs tekstus apie Baltarusijos visuomenę krečiančias socialines problemas, politinę šalies padėtį bei režimo represijas.

Šiuo metu Tomas ruošia publikacijas apie karą Ukrainoje, Baltarusijos bei Rusijos ekonominę ir politinę ateitį. Jo kurtas tinklalaidžių ciklas „South Bronx“ apie protestų kultūrą posovietinėse šalyse įkvepiantį socialinį hiphopą buvo transliuojamas per nepriklausomą Baltarusijos interneto radiją „Radio Plato“. Jo, su kitais autoriais kurta istorija apie Lietuvos šaulių sąjungą buvo publikuota „Vice News“. 

Adomas Zubė – radijo prodiuseris ir kultūros žurnalistas, šuo metu bendradarbiaujantis su žurnalistų kolektyvu NARA. Jo pasakojimai skambėjo LRT RADIJO eteryje, jis yra vienas iš audiofestivalio „Banguoja“ organizatorių. Savo kūrybinėje praktikoje Adomas tyrinėja, kaip garso žurnalistika gali susipinti su garso menu ir kaip autentiški balso įrašai, kartu su kitais garso elementais (garsovaizdžiais, vibracijomis ir muzika), gali susilieti į vieną, takią garso tekstūrą.

Subscribe newsletter