Rugpjūčio 28 d. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ minės 35-ąjį gimtadienį. Kartu su nepriklausoma Lietuva gimęs ir augęs muziejus šiandien yra šiuolaikiška, atvira ir kūrybiška kultūros institucija, tęsianti miesto istorijos pasakojimą bei kviečianti naujai pažvelgti į meno ir kultūros temas. Ypatinga proga muziejus kviečia bendruomenę ir svečius į šventę Pilyje – pirmą kartą Tauragėje vyksiančią „Baltąją vakarienę“ ir specialią renginių programą, skirtą įprasminti ne tik muziejaus, bet ir paties miesto bei Lietuvos per kelis dešimtmečius nueitą kelią.

Anot Tauragės muziejaus „Santaka“ vadovės Eglės Červinskaitės, per 35-erius metus muziejus nuolat keitėsi ir augo: čia atsirado naujų ekspozicijų, tyrinėtos įvairios temos, pristatyti profesionalaus meno kūriniai, vyko kūrybinės dirbtuvės.
„Muziejus virto erdve, kurioje praeitis susitinka su ateitimi – kartu kuriame Tauragės istorinį pasakojimą, šviečiame visuomenę meno ir kūrybos temomis. Mums svarbiausia – lankytojai. Norime, kad jie ne tik permąstytų savo istorinę patirtį, bet ir atrastų kažką naujo. Siekiame paneigti stereotipą, jog muziejuje užtenka apsilankyti vieną kartą – tikime, kad čia kaskart galima patirti ką nors netikėto“, – sako Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė.
35-erius muziejaus ir nepriklausomos valstybės metus atspindės speciali paroda „Laisvės bendraamžiai“. „Ši ekspozicija – kelionė ne tik per istorinius įvykius, bet ir per muziejaus augimą, kaitą, žmonių likimus, daiktų istorijas. Tai kvietimas pasinerti į gyvą pasakojimą apie tai, kaip saugoma atmintis, kaip keitėsi lankytojų poreikiai ir kaip visa tai formuoja mūsų šiandienos tapatybę. Modernus muziejus šiandien nebesutelpa į „senienų saugyklos“ stereotipą – tai vieta, kur kuriami dialogai, keliami klausimai, ugdoma pilietinė savimonė ir stiprinama istorinė bei kultūrinė tapatybė“, – pasakoja E. Červinskaitė.

Programoje – koncertas, diskusija ir labdaringas aukcionas
Paroda „Laisvės bendraamžiai“, kuri bus atidaroma tą patį vakarą, rugpjūčio 28 d., 17.00 val muziejaus istorijos ekspozicijoje, taps įvadu į kartu su Tauragės LIONS klubu organizuojamą vakaro programą. Kelis šimtus svečių ir bendruomenės narių Pilies kiemelyje subursiančios šventės metu skambės gyvai atliekama muzika, – koncertuos Gabrielės Nausėdaitės ir Simo duetas, akompanuojamas fortepijono. Taip pat vyks muziejininkų diskusija su bendruomene, o aukcione bus galima įsigyti Tauragės menininkų kūrinių, sukurtų džiazo festivalio Tauragėje metu. Vakaro metu surinktos lėšos bus skirtos kilniam tikslui – Tauragės aklųjų ir silpnaregių bendruomenės kasdienybės palengvinimui.
Anot „Šaukštelio studijos“ įkūrėjos Justinos Visockienės, balta spalva vakarui pasirinkta neatsitiktinai – tai kilnumo ir gėrio simbolis. Tikimasi, kad renginys suburs kelis šimtus Tauragės gyventojų bei nevyriausybinių organizacijų ir švietimo įstaigų atstovų. Simbolinė ir vakarienės vieta – istorinis Tauragės pilies kiemelis žavi jaukumu ir subtilia elegancija.
Viso vakaro metu svečiai galės dalyvauti Tauragės LIONS klubo organizuojamame labdaringame meno aukcione, kuriuo metu paveikslus dovanos Tauragės menininkės ir Tauragės džiazo festivalis. Anot festivalio „Tauragė Jazz“ organizatoriaus Valdo Latožos, projekto idėja gimė siekiant muzikos festivalį įprasminti ilgai išliekančiais kūriniais: „Į pagalbą pasikvietėme Tauragės menininkus, kurie, skambant muzikai, piešia unikalius, improvizuotus darbus. Labdaringo renginio metu įsigyti kūriniai keliaus į meno mylėtojų namus ar įstaigas, o gautos lėšos bus panaudotos prasmingam tikslui“.



Renginį kartu organizuojančio Tauragės LIONS klubo prezidentas Tadas Jarutis pabrėžia, kad miesto bendruomenė – itin draugiška ir jautri kitų žmonių poreikiams. „Bendradarbiaudami su Tauragės aklųjų ir silpnaregių bendruomene, bandėme išsiaiškinti, ko jiems labiausiai trūksta. Išgirdome, kad tai – autobusas, praversiantis vykstant į renginius ar kitas veiklas. Nusprendėme, kad tai galėtų tapti šio bendro renginio, o taip pat ir būsimų LIONS renginių misija. Džiaugiamės, kad idėja surengti Baltąją vakarienę kilo ne tik mums, bet ir muziejui. Todėl ir gimė mintis renginį organizuoti kartu, taip sukuriant dar didesnę vertę bendruomenei. Norėtume, jog „Baltoji vakarienė“ virstų dar viena gražia Tauragės tradicija“, – sako T. Jarutis.
Tauragės muziejaus „Santaka“ 35-asis gimtadienis ir „Baltoji vakarienė“ vyks rugpjūčio 28 d. Tauragės pilies kiemelyje. Renginį organizuoja Tauragės muziejus „Santaka“ ir Tauragės LIONS klubas. Dalyvavimas – tik su registracija. Daugiau informacijos: Tauragės krašto muziejus » Šventė pilyje
Po vienerių metų pertraukos, Tauragės fotogalerijoje atidaryta Lietuvos spaudos fotografijos konkurso paroda, kuri bus eksponuojama iki liepos 5 d. Šiemet 123 fotografai iš visos Lietuvos konkursui pateikė daugiau kaip 3700 nuotraukų. Kaip ir kasmet, pateiktas fotografijas vertino kompetentinga tarptautinė komisija, kurios nariais šiemet tapo profesionalūs fotografai Stefano Schirato (Italija), Sergey Maksimyšin (Rusija), Artūras Morozovas (Lietuva); […]
Gegužės 30 d. vėjuotame Tauragė pilies kiemelyje vyko kūrybinės dirbtuvės su aktore Monika Šaltyte. Aktorė per dirbtuves atskleidė metodus, kaip profesionalūs aktoriai pašalina įtampą prieš lipdami į sceną, kaip parengia kūną prieš pasirodydami miniai. Dalyviai turėjo susirasti tos dienos personažą iš gausybės nuotraukų, kurias atsivežė Monika Šaltytė. Įsitapatinę į sukurtą herojaus istoriją, jie prakalbo monologais. […]
Norkaičių etnokultūros centras kviečia vasario 4 ir 11d. 17.00 val. į dviejų ciklų edukacinę kūrybinę programą „Užgavėnių kaukė: nuo tradicijos iki kūrybos“, skirtą vienai linksmiausių lietuvių kalendorinių švenčių – Užgavėnėms. Edukacijos metu dalyviai susipažins su Užgavėnių kilme, simbolika, tradiciniais personažais ir kaukių reikšme lietuvių kultūroje. Praktinėje programos dalyje kiekvienas dalyvis sukurs tradicinę Užgavėnių kaukę – […]