Visą lapkričio mėnesį Giedrius Žvirblis, Juozas Petkevičius, Indraja Uginčienė, Vida Karbauskienė, Ingrida Mockutė, Mindaugas Černeckas ir Morta Mikutytė svarstė, ką meno kalboje jiems reiškia žodis „praradimas“. Iš tiesų, kiekvienam plenero autoriui kilo skirtingos asociacijos, tačiau vienaip ar kitaip idėjos atliepiančios dabartį, pasirinkimus, žmogaus gyvenimo virsmus. Apie tai ir yra nauja plenero „Fotografika“ paroda, kurią kuravo muziejininkas Juozas Petkevičius.
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Tauragės fotografų klubu „Fotojūra“ šį rudenį organizavo visą vien analoginei fotografijai skirtą edukacinių renginių ciklą, į kurį įsitraukė kūrybos bendruomenė, akademikai ir mokiniai. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Speciali padėka Tauragės banko rūmų savininkui Jonui Dargevičiui, leidusiam eksponuoti plenero darbus šiame tarpukario architektūrinio paveldo pastate.
Tauragės banko rūmai atviri lankymui antradieniais-penktadieniais nuo 17 iki 19 val., šeštadieniais nuo 12 iki 15 val.
Paroda veiks iki gruodžio 9 d.
Ieva Tvaronavičiūtė
Daugiau akimirkų iš plenero kūrybinių dirbtuvių ir pasirengimo parodai rasite „Interact media“ vaizdo įraše.
PASAULIO PABAIGOJE STOVĖJOM IR GINČIJOMĖSČIA PABAIGA PASAULIO AR KRAŠTASTU PASAKEI: KAS TAI BEBŪTŲČIA REIKIA BUČIUOTIS(AUT. S. BRILO) VIENAS (M)EILĖRAŠTIS jau tradicinis renginys! Tauragiškiai kartu su kitais poetais vasario 12 d. skaitė poeziją Valentino dienos proga. Girdite Gedimino Bytauto ir Justinos Trilikauskienės kūrybą, įrašytą specialiai šiam renginiui.
Gegužės 30 d. vėjuotame Tauragė pilies kiemelyje vyko kūrybinės dirbtuvės su aktore Monika Šaltyte. Aktorė per dirbtuves atskleidė metodus, kaip profesionalūs aktoriai pašalina įtampą prieš lipdami į sceną, kaip parengia kūną prieš pasirodydami miniai. Dalyviai turėjo susirasti tos dienos personažą iš gausybės nuotraukų, kurias atsivežė Monika Šaltytė. Įsitapatinę į sukurtą herojaus istoriją, jie prakalbo monologais. […]
Ką tik nuaidėjo per Lietuvą savivaldos rinkimai, kurie yra vienas pagrindinių demokratijos elementų. Keičiantis istorijos tarpsniams keitėsi administracinių vienetų ribos ir savivaldos formos. 1918 m. atkuriant Lietuvos valstybę, reikėjo sukurti ir naują savivaldą. Nuspręsta, kad savivaldybės bus dviejų pakopų – parapijų (vėliau valsčių) ir apskričių. Vietos valdžios kūrime buvo suteikta daug laisvės vietinei iniciatyvai, todėl […]