Kaimynai, gyvenantys ant pilies pastato stogo – sidabriniai kirai – pagaliau išperėjo jauniklius. Porą savaičių pilies darbuotojai ir lankytojai stebėjo kaip ant stogo tūpčiodavo tris pūkuoti storuliai, tačiau praėjusi lietinga naktis kirams tapo pražūtinga.
Pirmadienio ryto atėjusius į darbą žmones pasitiko triukšmaujantis kirų būrys. Triukšmavo jie ne be priežasties. Kirų šeima neteko vieno paukščiuko. Likusieji du liko gyvi, jie sugebėjo užsikabaroti ant kito stogelio ir išgyventi gamtos negandas.
Tauragės krašto muziejaus SANTAKA Gamtos-fotografijos skyriaus vedėjas
Aleksandras Naryškin
PASAULIO PABAIGOJE STOVĖJOM IR GINČIJOMĖSČIA PABAIGA PASAULIO AR KRAŠTASTU PASAKEI: KAS TAI BEBŪTŲČIA REIKIA BUČIUOTIS(AUT. S. BRILO) VIENAS (M)EILĖRAŠTIS jau tradicinis renginys! Tauragiškiai kartu su kitais poetais vasario 12 d. skaitė poeziją Valentino dienos proga. Girdite Gedimino Bytauto ir Justinos Trilikauskienės kūrybą, įrašytą specialiai šiam renginiui.
Pokalbį – diskusiją apie motinystę sovietmečiu inspiravo latvių rašytojos Noros Iksmenos romanas „Motinos pienas”. „Sovietinis pienas labai lipnus, nes palaikomas visos sistemos, prisodrintas ideologijos. Prieš jį atsilaikyti motinystė gali tik mylėdama ir aukodamasi.” – Rašo penkių vaikų mama ir mokytoja Regina Bliūdžiuvienė. Jos tekstas „Nesurepetuota motinystė” virtualaus renginio metu buvo perskaitytas vietoj įvado. Apie Latvijos […]
Ką tik išleidome proginę „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ metams skirtą knygą „Menininkas ir miestas. Tauragės kultūros maršrutai“, į kurią muziejaus Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė surinko penkis metus rašytus tekstus. Pati autorė, savo tekstus pasirašanti Renatos Karvelis slapyvardžiu, prisimena, kaip kilo pirminė idėja apie knygos reikalingumą, ypač dabar: „2023 metais Tauragė tampa Lietuvos […]