Diskusijoje apie miesto tapatybę dalyvaus mokslininkės, kilusios iš Tauragės
2023 August 25

Kviečiame rugsėjo 22 d. 16 val. į Tauragės pilies menes, kur vyks diskusija apie Tauragės miesto tapatybę „Į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“. Dalyvauja tauragiškės mokslininkės – dr. Nerija Putinaitė ir dr. Inga Vinogradnaitė. Pokalbį moderuos muziejininkė Renata Jančiauskienė, tyrinėjusi Tauragės tapatybę menininkų pasakojimuose. 

Nors Tauragėje ar už miesto ribų su tauragiškiais įvyksta daug nuostabių dalykų: jie laimi, jie pasiekia, jie padaro, – tačiau ilgos distancijos perspektyvoje jie netampa herojais iš Tauragės. Niekas jų pasiekimų nesutapatina su miestu. Nesvarbu, kiek tauragiškiai išleistų gerų knygų, laimėtų svarbių lenktynių ar būtų tarp grojamiausių radijo stotyse. Per masinės žiniasklaidos antraštes džiugesio euforijai nuslinkus, Tauragė vėl virsta kontrabandininkų miestu su laiko nenutrinamomis pavardėmis.

Dešimties metų amžiaus skirtumas reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl prisimena nevienodai. Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Per dabartį atspindinčias meno formas menų festivalyje KVADRATU kalbame aktualiomis temomis, 2023-čiais tyrinėjame Tauragės tapatybę.

APIE DISKUSIJOS DALYVES:

█ Nerija Putinaitė

1989 m. baigė anuometinę Tauragės 1-ąją vidurinę mokyklą. Mokėsi filosofijos Vilniaus universitete. 2000 m. apgynė daktaro disertaciją, skirtą Immanuelio Kanto teisingumo sampratai. Kelis kartus stažavosi užsienio universitetuose. Dirbo LR Prezidento Valdo Adamkaus patarėja švietimo ir mokslo klausimais, buvo Švietimo ir mokslo viceministrė. 

Šiuo metu dirba Vilniaus universitete, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Analizuoja Lietuvos sovietinės ir europinės tapatybės klausimus. Parašė kelias knygas, skirtas sovietinės Lietuvos tyrimams ir Lietuvos europinei tapatybei. Tarp jų, „Skambantis molis: dainų šventės ir Justino Marcinkevičiaus trilogija kaip sovietinio lietuviškumo ramsčiai“ (2019), „Nugenėta pušis: Ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“ (2015), „Trys lietuviškosios Europos: tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje“ (2014), „Nenutrūkusi styga: Prisitaikymas ir pasipriešinimas sovietų Lietuvoje“ (2007).

█ Inga Vinogradnaitė 

Politikos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentė, Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto narė. Inga Vinogradnaitė yra paskelbusi mokslinių straipsnių tarptautiniuose bei Lietuvos leidiniuose, yra periodinių mokslo leidinių redakcinių kolegijų narė. Jos moksliniai interesai apima viešosios erdvės, politinio atstovavimo, istorinės atminties ir atminties politikos, sakytinės istorijos klausimus.

Menų festivalį „Kvadratu“ organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Festivalis yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis. 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse. Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt  arba 8 676 87 756

Subscribe newsletter
Other news
Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga kviesime į paramos akciją
2022 August 24

Šiandien Ukrainos Nepriklausomybės diena, o rytoj 17 val. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre atidarysime audiovizualią parodą „Ukraina: lūžio būsena“. Lygiai pusę metų, kaip broliai ukrainiečiai kovoja už mūsų visų Europoje laisvę. Karas vyksta kasdien nusinešdamas gyvybes. Kviečiame dalyvauti paramos akcijoje – per atidarymą bus renkamos aukos, skirtos nuo karo nukentėjusioms moterims ir mergaitėms. Renginys […]

Sausio 26-oji – Tarptautinė muitinių (muitininkų) diena
2021 January 26

Tauragės krašto muziejus “Santaka” įsikūręs unikalioje vietoje – tai rūmų architektūrinis ansamblis, statytas 1844–1847 metais carinės Rusijos muitinės veiklos paskirčiai, nuo XX a. pradžios vadinamas pilimi. Pastatas ne tik daugybę kartų keitė paskirtį, bet čia nuo seno vyko ir kultūros mainai. Mat čia šeimininkavo ir rusai, ir vokiečiai, kol galiausiai Pilis tapo Tauragės simboliu ir […]

Menų festivalis KVADRATU. Ekskursija su Andriu Repšiu
2021 July 12

Liepos 15 d. 17 val. kviečiame į ekskursiją po menų festivalio KVADRATU lauko parodas kartu su vienos jų autoriumi. Kalbėsime apie menininko Andriaus Repšio fotografijų seriją „Projektas 1808. Karantinas“.   Profesionaliai aerofotografiją įvaldęs Andrius Repšys daugiausia fotografuoja lauko sąlygomis. Praėjusiais metais, paskelbus karantiną, atsirado Karštosios koronaviruso linijos numeris 1808. Būtent šie skaičiai paskatino autorių veikti […]