Nuo 1862 m. Skaudvilėje vykdavo garsūs visoje Žemaitijoje turgūs. Ypatingai žymus buvo arklių turgus, kur žemaitukų veislės arklius masiškai pirkdavo užsienio pirkliai, darbui anglių kasyklose. Nupirkus arklį, kaip gi be pavadžio, kam ir buvo reikalinga virvė. Virvė gali turėti daugybę funkcijų, tad ir šiandien ją galima naudoti net tik pagal paskirtį, bet ir kūrybiškai pritaikyti asmeninėje aplinkoje.
Tai judrus ir nuotaikingas edukacinis užsiėmimas, kurio metu išmokstama senojo virvių vijimo amato vindeliais, kartais dar vadinamais vijurkais. Yra posakis „Sukasi, kaip vijurkas“, tad ir edukacijos dalyviai suksis, kaip tikri vijurkai. Edukacija pradedama prie Skaudvilės turgaus aikštės projekcinio 3D maketo, kuriame vaizduojama tarpukario laikotarpio turgaus diena. Dalyviai sužinos apie žymiuosius Skaudvilės turgus bei žemaitukų veislės arklius, išmoks nusivyti virvę, bei žais judrius lietuvių liaudies žaidimus.
Kaip užsisakyti? inga.nagaitiene@tauragesmuziejus.lt arba +370 602 67 886
Prašome informuoti iš anksto dėl edukacijos dalyvių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.
Skirta: 1–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 20 asmenų
Kaina: 1 €/asm.
Trukmė: 60 min.
Adresas: Skaudvilės krašto muziejus, Tauragės g. 24, Skaudvilė
Edukacija dalyvauja Kultūros pase
Mokiniai vedami į archeologijos bokštą, papasakojama apie baltų gentis, Tauragės regione gyvenusius skalvius ir žemaičius. Atskleidžiama darbo įrankių, papuošalų raida bėgant šimtmečiams.
Ar žinojote, jog muziejaus ekspozicijos ir šiandieninės gražiosios menės XIX amžiuje atliko muitinės ir kalėjimo funkcijas? Jos tiesiog neatsiejamos nuo čia vykusio pasienio gyvenimo: prekybos, verslo, kontrabandos, knygnešių, per Tauragę ėjusios ekonominės gijos – Tilžės plento. Dar daugiau istorinių detalių, asmenybių, įvykių, susijusių su šiuo miesto istoriniu pastatu atskleisime edukacijos metu. O ar esate matę […]
Edukacijos metu dalyviai sužinos: dėl kokios priežasties tarpukario moksleiviai nešvęsdavo rugsėjo 1-osios; kodėl vaikai dažniausiai baigdavo tik 4 klases; kaip mokytojai bausdavo nedrausmingus mokinius; kokios mokyklos veikė Tauragės pilyje; kodėl Tauragėje įkurta mokytojų seminarija. Po teorinės dalies seks praktinė užduotis. Moksleiviai, rašydami plunksnakočiu, spręs tarpukario laikų užduotis: panaudos botanikos, matematikos, lietuvių kalbos, istorijos bei geografijos […]