Tautodailininkės Onos Paulauskienės jubiliejinės medžio drožinių parodos atidarymas
2024 Balandžio 19

Kviečiame balandžio 19 d. 16 val. į tautodailininkės Onos Paulauskienės jubiliejinės medžio drožinių parodos atidarymą. Renginys vyks Tauragės pilies menėse, dalyvaus autorė ir parodos kuratorė, Oksana Judakova. 

APIE TAUTODAILININKĘ

Ona Paulauskienė gimė 1939-04-16 Tauragės r., Batakiuose. Vaikystę praleido Gaurės apyl. Užvėjų k. Mokėsi Anėliškės septynmetėje mokykloje. Dirbdama Melagiškės kaimo bibliotekininke, baigė Batakių vakarinę vidurinę mokyklą. Buvo įstojusi į Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, tačiau mokytis neišvažiavo. Sutiko Praną Paulauską, ištekėjo. Gimė ketvertas vaikų.

Mindaugo Černecko nuotrauka

Parodose dalyvauja nuo 1958 m. Iš pradžių pristatė tapybos darbus, o nuo 1988 m. – drožinius. Jos tapyba 1960 m. buvo eksponuojama respublikinėje jubiliejinėje dainų šventėje Vilniuje. Nuo 1988 m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Dalyvavo daugelyje tautodailės parodų Kretingoje, Klaipėdoje, Vilniuje, Tauragėje. 1999 m. tautodailininkės 60-mečio proga Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ buvo atidaryta autorinė jos darbų paroda, kurioje eksponuoti 108 drožiniai. Po parodos 104 skulptūrėles, t. y. beveik visą savo darbų kolekciją, O. Paulauskienė padovanojo Tauragės krašto muziejui.

Prieš keletą metų jos medžio drožiniai buvo eksponuoti Lietuvos Respublikos Seime. Nuo 2005 metų O. Paulauskienė kasmet dalyvauja regioninėse liaudies meno parodose dėl „Aukso vainiko“ nominacijos. Ne kartą yra pelniusi prizines vietas. 2022 m. respublikiniame konkurso ture pelnė specialųjį diplomą. 2023 m. regioniniame ture pelnė I-ąją vietą, o respublikinėje parodoje tapo II-osios vietos laureate.

2008 m. tautodailininkė įkūrė asmeninį kūrybos muziejų savo namuose Batakiuose, kuris greitai tapo kultūros židiniu ir traukos centru. Batakių aikštėje stovi jos išdrožta Šv. Ona, Šv. Ona, Šv. Juozapas ir Šv. Dvasia puošia bažnyčią. O. Paulauskienė yra išdrožusi skulptūras daugiau kaip 32 įvairiuose Lietuvos rajonuose pastatytiems koplytstulpiams ir koplytėlėms. 

Ši retrospektyvinė paroda, kurioje atsiskleidžia keletas autorės kūrybos etapų, sutampa su O. Paulauskienės gyvenimo jubiliejumi. 


Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt  arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!