Šokio spektaklis WRECK | KVADRATU
2022 Liepos 9

Šokio spektaklis WRECK – tai talentingo italų choreografo Pietro Marullo kūrinys, pirmą kartą pristatytas 2017 metais. Per penkis šio kūrinio egzistavimo metus jis buvo pristatytas daugiau nei 40 kartų Europos, Azijos ir Pietų Amerikos žemynuose ir yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Šis spektaklis, taip pat nekartą buvo perstatytas kitų šalių ir trupių atlikėjams. Šį kartą šokio spektaklis atgims Lietuvoje, jį atliekant Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, šiuolaikinio šokio specialybės, studentams. Liepos 9 d. 15 val. Tauragės pilies kiemelyje galėsime pamatyti WRECK.

WRECK – Išnykusių rūšių sąrašas – tai tarpdisciplininis spektaklis, kuriame susimaišo judesys, garso ir vizualinis menas, o idėja sukasi aplink laivo katastrofos metaforą. Erdve juda didžiulė minkšto juodo plastiko skulptūra, pripūsta oro. Šis abstraktus objektas staiga įgyja gyvoms būtybėms priskirtinų sąvybių. Tai medžiotojas, ryjantis ir spjaudantis žmones. Tokiu būdu jį būtų galima laikyti Leviatanų ar senųjų giliavandenių pabaisų mitų alegorija. Kartu tai lyg metafora, kaip žmonės išgyvena kapitalizmo persmelktame pasaulyje. Scenoje esanti bendruomenė susiduria su didžiule katastrofa, dėl kurios jie patys gali išnykti.

Spektaklio treileris: https://vimeo.com/244909673 

Idėjos ir choreografijos autorius: Pietro Marullo / INSIEME IRREALI http://pietromarullo.com/ 

Kompozitorius: Jean Noël Boissé

Atlikėjai: Emilija Karosaitė, Dominyka Markevičiūtė, Juozas Veiverys, Povilas Jurgaitis, Aleksandra Andrejauskaitė, Monika Čibiraitė, Gabija Misevičiūtė, Beatričė Mažintaitė, Urtė Šiniauskaitė, Indrė Stasiūnaitė,  Aretas Piaseckas, Ugnė Lučiauskaitė.

O—O 

|—–| 

O—O

APIE MENŲ FESTIVALĮ KVADRATU

Menų festivalį KVADRATU Tauragės krašto muziejus „Santaka“ organizuos ketvirtą kartą. 2021 metais pandeminė realybė vertė ieškoti naujų festivalio formų, naujų komunikacinių platformų, naujų būdų užmegzti ryšį su auditorijomis. Pandemija izoliavo ir vertė atidžiau pažvelgti į vietą, kurioje gyvename, į žmones prie pat, į vaikus, kuriems sustojo laikas. Žiūrėjome pro langą lyg per kameros objektyvą, o „langas“ žiūrėjo į mus. Globalus pasaulis, kur galima kūnu ir mintimis būti visur, kelia klausimą, kur yra tikrieji žmogaus namai? Namai – tai geografinė, fizinė ir dvasinė vieta, tai saugi priebėga. Į namus grįžtama po klajonių pasaulyje pailsėti. Šįmet supratome, kad namus kartais tenka ginti. 2022 metų Menų festivalio „Kvadratu“ šaukinys: „Namų kvadratas“.

Daugiau apie šių metų festivalį galite paskaityti čia: https://tauragesmuziejus.lt/en/kultura/kvadratu-sortai-kalbasi-festivalio-kuratoriai/

Menų festivalio KVADRATU organizatorius Tauragės krašto muziejus SANTAKA

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Partneriai: Be kompanijos ir LMTA department of Dance and Movement

RENGINYS NEMOKAMAS

///

Renginyje bus fotografuojama. Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!