Rugsėjo 5 d. 20 val. Martyno Mažvydo mokyklos stadione, kur iki II pasaulinio karo stovėjo didžioji ir mažoji žydų sinagogos, iš baltais kombinezonais aprengtų žmonių kūnų buvusių pastatų vietoje bus suformuoti „gyvi pamatai“. Kvėpuojantys, kalbantys. Kostiumų baltuma simbolizuoja kaulų baltumą – tai nuoroda į sovietinės ideologijos paveiktą ištrintą kolektyvinę lietuvių atmintį.
Poetinio performanso „Gyvi pamatai“ metu bus skaitomi kūriniai, kurie buvo užrašyti ant bendrakūros „Aš tave myliu“ tento 2023 metais. Šioje garsų ir žodžių kakofonijoje laikinai atkuriama ikikarinė praeitis – Bažnyčių gatvė su žydų sinagoga.
Jei vasaros pradžioje tauragiškiai nėrė į meninės akcijos „Džiaugsmo upę“, tai rudenį festivalis „Kvadratu“ kviečia dalyvauti poetiniame performanse „Gyvi pamatai“. Registruokitės ir tapkite poetinio performanso „Gyvi pamatai“ dalyviu.
Dalyvavimo praktikos šiuolaikiniame mene pasireiškia kaip vieša kooperacija. Sąveikos modeliai dalyvaujamojo meno projektuose nėra kuo nors specifiniai vaizduojamojo meno raiškai, bet yra perimami iš kasdienių praktikų. Poetiniame performanse „Gyvi pamatai“ dalyviai bus kviečiami gulėti ant žemės ir garsiai skaityti tekstus.
DALYVIŲ REGISTRACIJA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrA2HuU850XrsYYyS7_3IuwUimFxmlRUsFkWo5jkygk7XwjA/viewform?usp=sf_link
APIE FESTIVALĮ:
Kvadratu 2024 tema – KARTŲ POLILOGAS
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, ieškome kas mus vienytų.
Kviesdami visuomenę polilogui, analizuosime kartų sąveiką ir iš to kylančius konfliktus, kurie neišvengiami tarp skirtingose socialinėse tikrovėse užaugusių kartų. O gal konflikto nėra, tik mes to nežinome? Juk kiekviena karta turi teisę į pasaulio laiką, išteklius, į savo jaunystę. Kad ir kaip bebūtų, svarbu patirties perdavimas.
Daugiau informacijos renata.janciauskiene@tauragesmuziejus.lt arba +370 622 59 269
Renginys yra festivalio „Kvadratu 2024“ renginių ciklo „Trūkinėjanti atmintis“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.
Pirmą kartą viešai išgirdau išsakytą norą Lietuvai jungtis prie demokratinių Europos šalių dar 1988 metų liepos mėnesį, kai ką tik iš pogrindžio išėjusi Lietuvos laisvės lyga deklaravo siekį Lietuvai jungtis į Europos tautų šeimą. Tuo metu Lietuvą okupavusi Sovietų sąjunga vykdė „perestroikos“ (liet. persitvarkymo) politiką, kurios tikslas buvo „atnaujinti“ Sovietų sąjungą, sukurti „naują federaciją“. Atsakas […]
Mindaugo skulptūros autorius Regimantas Midvikis (1947-2015) gimė Tauragės rajone, Eidintuose. Dailininkų sąjungos narys kūrė dekoratyviąsias ir mažųjų formų skulptūras, portretus, paminklus. Už Rainių memorialo kūrimą R. Midvikiui buvo suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. Pasak menininko kolegų, R. Midvikio pagrindinė tema buvo Lietuva. Paminklą vieninteliam Lietuvos karaliui Mindaugui galima pamatyti priešais Lietuvos nacionalinį muziejų, […]
Dažnai nesusimąstome, kokią didelę įtaką turi mus supantys žmonės, daiktai, emocijos ir aplinka. Terpė, kurios supamas auga žmogus, laikui bėgant jį formuoja, gali nukreipti viena ar kita linkme. O kaipgi vaizdas, kurį matome pro langą? Vieta, kurioje gyvename ar dirbame, ir tai, ką regime pro langą, vienaip ar kitaip veikia žmogaus emocinę bei psichologinę būseną, […]