Laisvė – tai ne tik istorija, bet ir mūsų kasdienybė. FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS
2025 kovo 4

Šiemet muziejus mini 35-uosius įkūrimo metus, o Lietuva – 35-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines! Tai daugiau nei datos kalendoriuje – tai mūsų visų, visuomenės, bendruomenių ir šeimų, bendros istorijos dalis ir puiki proga pažvelgti į praeitį, pasidžiaugti dabartimi ir kurti naujas laisvės istorijas kartu.

Muziejus jau 35 metus saugo istoriją, kuria kultūrą ir įamžina svarbiausias akimirkas. Per šį laiką užaugo karta, kuri gimė laisvoje Lietuvoje ir jų kasdienybė, šventės ir pilietiškumas yra gyvas nepriklausomybės liudijimas. Valstybė – tai ne tik institucijos, bet ir kiekvieno iš mūsų indėlis puoselėjant tradicijas, buriant bendruomenes, švenčiant šventes.

O kaip Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minite Jūs? Teko pasidaryti įdomią asmenukę dalyvaujant renginyje? Sukūrėte išskirtinę meninę instaliaciją? O gal turite savo draugų, šeimos ar kolektyvo šventimo tradicijų? Kviečiame dalintis savo laisvės šventimo akimirkomis, tradicijomis, iniciatyvomis ir dalyvauti foto istorijų konkurse.

Reikia: atsiųsti nuotrauką, kurioje užfiksuota Kovo 11-osios šventės minėjimo akimirka ir trumpą istoriją, paaiškinančią nuotraukos kontekstą.

Iki kada: 2025 kovo 25 d. (imtinai)

Kur: Nuotraukas ir istorijas siųsti el. paštu sandra.germanaviciute@tauragesmuziejus.lt nurodant temos laukelyje Fotokonkursas.

Kaip: Siunčiant nuotrauką būtina nurodyti dalyvio vardą, pavardę arba kolektyvo pavadinimą, kontaktinį el. paštą ir telefono numerį.

Laukia: Geriausios/ įdomiausios/ originaliausios istorijos autoriui – unikali šlapio kolodijaus metodo fotosesija muziejuje! 

Būtinai: Atkreipkite dėmesį į konkurso taisykles.

Fotografijoje Benjaminas Pocius kelia Lietuvos trispalvę Kovo 11 dienos rytą. 2021 m., autorius Juozas Petkevičius.

KONKURSO TAISYKLĖS

1. Bendros nuostatos

1.1. Konkursą organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
1.2. Konkurso tikslas – skatinti bendruomenę dalintis savo patirtimis kaip kūrybiškai mini Kovo 11-osios šventę.
1.3. Konkurse gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, bendruomenės, mokyklos, įstaigos bei organizacijos.

2. Dalyvavimo sąlygos

2.1. Konkurso dalyviai turi pateikti:

-Nuotrauką, kurioje užfiksuota Kovo 11-osios šventės minėjimo akimirka. Nuotrauka gali būti įvairaus formato: asmenukė, meninė kompozicija, renginio momentas, bendruomeninė veikla ir kt. Dalyvis pateikdamas nuotrauką patvirtina, kad ji yra originali, nepažeidžia kitų asmenų teisių ir gali būti naudojama konkurso komunikacijoje.

-Trumpą istoriją ar aprašymą (iki 200 žodžių), paaiškinantį nuotraukos kontekstą.

3. Nuotraukų pateikimas

3.1. Nuotraukas ir istorijas siųsti el. paštu sandra.germanaviciute@tauragesmuziejus.lt  nurodant temos laukelyje Fotokonkursas  

3.2. Pateikimo terminas – iki 2025 m. kovo 25 d. (imtinai).
3.3. Siunčiant nuotrauką būtina nurodyti:

  • Dalyvio vardą, pavardę arba kolektyvo pavadinimą.
  • Kontaktinį el. paštą ir/ar telefono numerį.

4. Vertinimas ir apdovanojimai

4.1. Konkurso laimėtoją išrinks organizatorių sudaryta komisija, atsižvelgdama į:

  • Kūrybiškumą ir originalumą.
  • Istorijos prasmingumą ir emocinį poveikį.

4.2. Laimėtojas bus paskelbtas 2025 m. kovo 31 d. muziejaus interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose ir asmeniškai susisiekiant su laimėtoju.
4.3. Prizas: išskirtinė šlapio kolodijaus metodo fotosesija muziejuje.

5. Autorinės teisės ir duomenų apsauga

5.1. Dalyviai, pateikdami savo darbus, sutinka, kad jų nuotraukos ir istorijos gali būti naudojamos muziejaus komunikacijoje, socialiniuose tinkluose bei viešinimo kampanijose.
5.2. Asmeniniai dalyvių duomenys bus naudojami tik konkurso organizavimo tikslais ir nebus perduodami trečiosioms šalims.

6. Papildoma informacija

6.1. Organizatoriai pasilieka teisę keisti konkurso sąlygas ir apie tai informuoti dalyvius.
6.2. Kilus klausimams, kreiptis el. paštu: sandra.germanaviciute@tauragesmuziejus.lt arba telefonu +370 609 15 508

Muziejininkė Jovita Zubaitė. Fotografija atlikta šlapio kolodijaus metodu. Juozo Petkevičiaus nuotrauka.

Konkurso prizas – išskirtinė analoginės fotografijos fotosesija!

Jei svajojote apie išskirtinę fotosesiją – dalyvaukite konkurse ir laimėkite galimybę įamžinti save analoginės fotografijos magijoje!

Konkurso laimėtoją apdovanosime unikalia šlapio kolodijaus metodo fotosesija muziejuje! Tai ypatinga galimybė patirti autentišką, nostalgišką ir menišką fotografavimo procesą, kuris skiriasi nuo skaitmeninės fotografijos.

Kuo analoginė fotografija yra ypatinga?

  • Autentiškumas: Kiekvienas kadras turi nepakartojamą charakterį, nes nėra jokių skaitmeninių filtrų ar manipuliacijų.
  • Meniškumas: Šviesos, šešėlių ir natūralių spalvų žaismas suteikia nuotraukoms ypatingą atmosferą.
  • Lėtesnis procesas: Fotografuojama apgalvotai, be greitų pakartojimų, todėl kiekvienas kadras tampa ypatingas.

Kitokia fotografijos patirtis – fotosesija vyks naudojant didelio formato kamerą, kuris fiksuoja akimirkas autentiškai, suteikdama vaizdams istoriškumo.

Išskirtinė muziejaus erdvė fonui – fotosesija vyks muziejaus aplinkoje, bus supažindama su šlapio kolodijaus fotografavimo ypatumais. Galimi įvairūs fotosesijos scenarijai: nuo klasikinių portretų iki konceptualių, teminių kompozicijų.

Išskirtinis prisiminimas visam gyvenimui – laimėtojas gaus unikalias  ir vienetines rankų darbo nuotraukas, kurios bus ne tik išskirtinis suvenyras, bet ir meninė atmintis apie dalyvavimą konkurse.

Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos
Kvietimas istorijos mokytojams
2022 kovo 16

Dar nenurimus Kovo 11-osios Nepriklausomybės šventės šurmuliui, kviečiame istorijos mokytojus vesti netradicines pamokas Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, Istorijos ekspozicijoje. Moksleiviai turės unikalią galimybę pamatyti čia eksponuojamą stendinę parodą „Vasario 16-osios Akto signatarų autografai“. Galėsite susipažinti su Europos Parlamento nario, Vytauto didžiojo universiteto profesoriaus Liudo Mažylio surinkta Vasario 16-osios akto signatarų parašų, laiškų, jų garbei išleistų […]

Kultūros muitinėje trečiadienį – visų mylimas aktorius Juozas Gaižauskas
2022 rugsėjo 19

Kultūros muitinė prigijo Tauragėje, kasmet įnešdama įvairovės į miestiečių kasdienybę ir simboliškai įprasmindama paties pastato pirminę funkciją. Juk Tauragės pilis, visų pirma, buvo statyta kaip muitinė. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į 2022 metų „Kultūros muitinės“ renginių ciklą Tauragės pilyje. Kulinarinis paveldas, istorija, kinas, teatras ir muzika, o rugsėjį skiriame teatrui. Rugsėjo 21 d. 17 […]

Vilko vaikai užaugo – startuoja projektas apie vaikų kare patirtį, istoriją ir atmintį
2023 rugpjūčio 18

Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje, kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: […]