Šiemet muziejus mini 35-uosius įkūrimo metus, o Lietuva – 35-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines! Tai daugiau nei datos kalendoriuje – tai mūsų visų, visuomenės, bendruomenių ir šeimų, bendros istorijos dalis ir puiki proga pažvelgti į praeitį, pasidžiaugti dabartimi ir kurti naujas laisvės istorijas kartu.
Muziejus jau 35 metus saugo istoriją, kuria kultūrą ir įamžina svarbiausias akimirkas. Per šį laiką užaugo karta, kuri gimė laisvoje Lietuvoje ir jų kasdienybė, šventės ir pilietiškumas yra gyvas nepriklausomybės liudijimas. Valstybė – tai ne tik institucijos, bet ir kiekvieno iš mūsų indėlis puoselėjant tradicijas, buriant bendruomenes, švenčiant šventes.
O kaip Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minite Jūs? Teko pasidaryti įdomią asmenukę dalyvaujant renginyje? Sukūrėte išskirtinę meninę instaliaciją? O gal turite savo draugų, šeimos ar kolektyvo šventimo tradicijų? Kviečiame dalintis savo laisvės šventimo akimirkomis, tradicijomis, iniciatyvomis ir dalyvauti foto istorijų konkurse.
Reikia: atsiųsti nuotrauką, kurioje užfiksuota Kovo 11-osios šventės minėjimo akimirka ir trumpą istoriją, paaiškinančią nuotraukos kontekstą.
Iki kada: 2025 kovo 25 d. (imtinai)
Kur: Nuotraukas ir istorijas siųsti el. paštu sandra.germanaviciute@tauragesmuziejus.lt nurodant temos laukelyje Fotokonkursas.
Kaip: Siunčiant nuotrauką būtina nurodyti dalyvio vardą, pavardę arba kolektyvo pavadinimą, kontaktinį el. paštą ir telefono numerį.
Laukia: Geriausios/ įdomiausios/ originaliausios istorijos autoriui – unikali šlapio kolodijaus metodo fotosesija muziejuje!
Būtinai: Atkreipkite dėmesį į konkurso taisykles.
1. Bendros nuostatos
1.1. Konkursą organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
1.2. Konkurso tikslas – skatinti bendruomenę dalintis savo patirtimis kaip kūrybiškai mini Kovo 11-osios šventę.
1.3. Konkurse gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, bendruomenės, mokyklos, įstaigos bei organizacijos.
2. Dalyvavimo sąlygos
2.1. Konkurso dalyviai turi pateikti:
-Nuotrauką, kurioje užfiksuota Kovo 11-osios šventės minėjimo akimirka. Nuotrauka gali būti įvairaus formato: asmenukė, meninė kompozicija, renginio momentas, bendruomeninė veikla ir kt. Dalyvis pateikdamas nuotrauką patvirtina, kad ji yra originali, nepažeidžia kitų asmenų teisių ir gali būti naudojama konkurso komunikacijoje.
-Trumpą istoriją ar aprašymą (iki 200 žodžių), paaiškinantį nuotraukos kontekstą.
3. Nuotraukų pateikimas
3.1. Nuotraukas ir istorijas siųsti el. paštu sandra.germanaviciute@tauragesmuziejus.lt nurodant temos laukelyje Fotokonkursas
3.2. Pateikimo terminas – iki 2025 m. kovo 25 d. (imtinai).
3.3. Siunčiant nuotrauką būtina nurodyti:
4. Vertinimas ir apdovanojimai
4.1. Konkurso laimėtoją išrinks organizatorių sudaryta komisija, atsižvelgdama į:
4.2. Laimėtojas bus paskelbtas 2025 m. kovo 31 d. muziejaus interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose ir asmeniškai susisiekiant su laimėtoju.
4.3. Prizas: išskirtinė šlapio kolodijaus metodo fotosesija muziejuje.
5. Autorinės teisės ir duomenų apsauga
5.1. Dalyviai, pateikdami savo darbus, sutinka, kad jų nuotraukos ir istorijos gali būti naudojamos muziejaus komunikacijoje, socialiniuose tinkluose bei viešinimo kampanijose.
5.2. Asmeniniai dalyvių duomenys bus naudojami tik konkurso organizavimo tikslais ir nebus perduodami trečiosioms šalims.
6. Papildoma informacija
6.1. Organizatoriai pasilieka teisę keisti konkurso sąlygas ir apie tai informuoti dalyvius.
6.2. Kilus klausimams, kreiptis el. paštu: sandra.germanaviciute@tauragesmuziejus.lt arba telefonu +370 609 15 508
Jei svajojote apie išskirtinę fotosesiją – dalyvaukite konkurse ir laimėkite galimybę įamžinti save analoginės fotografijos magijoje!
Konkurso laimėtoją apdovanosime unikalia šlapio kolodijaus metodo fotosesija muziejuje! Tai ypatinga galimybė patirti autentišką, nostalgišką ir menišką fotografavimo procesą, kuris skiriasi nuo skaitmeninės fotografijos.
Kuo analoginė fotografija yra ypatinga?
Kitokia fotografijos patirtis – fotosesija vyks naudojant didelio formato kamerą, kuris fiksuoja akimirkas autentiškai, suteikdama vaizdams istoriškumo.
Išskirtinė muziejaus erdvė fonui – fotosesija vyks muziejaus aplinkoje, bus supažindama su šlapio kolodijaus fotografavimo ypatumais. Galimi įvairūs fotosesijos scenarijai: nuo klasikinių portretų iki konceptualių, teminių kompozicijų.
Išskirtinis prisiminimas visam gyvenimui – laimėtojas gaus unikalias ir vienetines rankų darbo nuotraukas, kurios bus ne tik išskirtinis suvenyras, bet ir meninė atmintis apie dalyvavimą konkurse.
Parodoje „Lietuvininkai“ kovo 6 d. penktadienį 16 val. Tauragės pilies menėse kviečiame susipažinti su keturiomis Mažosios Lietuvos asmenybėmis, veikla ir kūryba formavusiomis regiono tapatumą: 1. Mažosios Lietuvos patriarchu Martynu Jankumi (1858 – 1946), kuris dar tarpukario metais, kaip spaustuvininkas ir publicistas, tapo krašto legenda. Jo indėlis, leidžiant laikraštį “Aušra”, nepraranda aktualumo iki šiol. 2. Klaipėdos […]
Rugsėjį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ virto tikra kultūros muitine. Pilies menėse svečiavosi žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius, o tiesiai Pilies kiemelyje verdamos chašlamos kvapai viliojo tauragiškius iš už kilometro. Prieš gerą dešimtmetį Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius senu mersedesu leidosi į pirmą kelionę. Vytaras tradiciškai visose ekspedicijose buvo atsakingas už maisto atsargas ir gaminimą. Kelionės į […]
Visą lapkričio mėnesį Giedrius Žvirblis, Juozas Petkevičius, Indraja Uginčienė, Vida Karbauskienė, Ingrida Mockutė, Mindaugas Černeckas ir Morta Mikutytė svarstė, ką meno kalboje jiems reiškia žodis „praradimas“. Iš tiesų, kiekvienam plenero autoriui kilo skirtingos asociacijos, tačiau vienaip ar kitaip idėjos atliepiančios dabartį, pasirinkimus, žmogaus gyvenimo virsmus. Apie tai ir yra nauja plenero „Fotografika“ paroda, kurią kuravo […]