Tauragės SLAM UP: toli savo menus varinėjam
2024 Kovo 23

Slemo sąvoka tampa per siaura, be to, kultūros lauke matyti tendencijos, kad sakytinis žodis iš naujo permąstomas ir tam apibūdinti ieškoma naujų žodžių. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pernai išleido kūrybos žurnalą „Slemas su ragais Nr. 2“. „Toli savo menus varinėjam!“ Su tokiu šūkiu, turinčiu aliuzijas į verslišką Tauragės miesto tapatybę, atvežame savo kūrybą į Šiaulius. Kovo 23 d. 14 val. Šiaulių dailės galerijoje kalbėsime apie slemą, skaitysime kūrinius, vyks leidinio pristatymas.

Leidinio redaktorė, poetė Renata Karvelis sako: 

„Antrame kūrybos žurnale „Slemas su ragais“ rasite daugiau tekstų nei pirmajame numeryje. Prioritetą teikiau slemerių, kurie nuolatos lankosi Tauragėje, kūrybos publikavimui – galima sakyti, kad tai padėka autoriams, kurie praturtina mūsų miesto kultūrinį gyvenimą. Abu leidinius vienija Kamilės Saukaitės-Etingetown kurti komiksai. Šįsyk vaizdu virto Juozo Gaižausko 2022 metais per monospektaklį „Camino Tauragė – Santiago de Compostela“ papasakota istorija apie jo vaikystę. Iš atminties išnyra mistiškasis Edzius. Kai kas jį dar prisimena, tačiau komikso puslapiuose šis Tauragės personažas gyvens amžinai amžinai.

„Slemas su ragais Nr. 2“ àhttps://tauragesmuziejus.lt/leidiniai/slemas-su-ragais-2/

Renginys yra Kauno menininkų namų literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ dalis. Programa vykdoma bendradarbiaujant su Šiaulių dailės galerija, Tauragės krašto muziejumi „Santaka“, VšĮ ,,Begemotas“, kavinė „Coffas“, nepriklausoma meno platforma „FAZĖ“. Programa remiama Lietuvos Kultūros Tarybos.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse. 

Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt  arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!