ŠVENTINIS KALENDORIUS 2022. Nemokamos ekskursijos ir edukacijos
2022 Gruodžio 2

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ antrus metus iš eilės dovanoja tauragiškiams naujas patirtis! Kviečiame šventinį Kalėdų laukimo laikotarpį praleisti kartu su muziejininkais.

Gruodžio 2 d. 17 val. Ekskursija po „Fotografikos“ parodą ir Tauragės banko rūmus

Centrinėje miesto dalyje išlikę modernistiniai Tauragės banko rūmai stebina prašmatniais tarpukario architektų sprendimais. Lapkričio pabaigoje rūmai atsivėrė plačiajai visuomenei, nes iki gruodžio 9 dienos juose eksponuojama fotografijos plenero „Fotografika“ paroda.

PRADŽIA: Tauragės banko rūmai (Dariaus ir Girėno g. 7). Ekskursiją ves Rasa Kapučinskienė

Gruodžio 6 d. 17 val. Ekskursija „Ką pasakoja Pilies sienos?“

Pilis XIX a. ir XX a. statyta, perstatyta, apgriauta, lipdyta priestatais ir tvarkyta daug kartų. Ar žinote, kas kur stovėjo, kam buvo naudojama? Kaip keitėsi pilies paskirtis ir aplinka bėgant metams? Kviečiame dalyvauti ekskursijoje apie pilies architektūrą ir žinoti daugiau!

PRADŽIA: Tauragės pilies kiemelis (Dariaus ir Girėno g. 5). Ekskursiją ves Darius Kiniulis.

Gruodžio 7 d. 17 val. Ekskursija „Slaptas eksponatų gyvenimas“

Ekskursijos metu sužinosite apie pačius įdomiausius muziejaus eksponatus. Ką slepia šie praeities liudytojai? Kokios unikalios radimo aplinkybės atvedė juos į muziejų? Ar surasite seniausią artefaktą, datuojamą net 20 milijonų metų? Išsiaiškinsime, koks eksponatas slepia tikrą detektyvinę istoriją. Atskleisime beprotišką eksponato istoriją, kuri liudija apie pasaulinį įvykį nutikusį Tauragėje, kurio nežino net patys tauragiškiai. Visa tai ir dar daugiau sužinosite užsukę į svečius. 

PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Gamtos ekspozicija). Ekskursiją ves Jovita Zubaitė.

Gruodžio 8 d. 17 val. Edukacija „Muziejus tamsoje“

Lietuvių liaudies patarlė sako: „Žiūri į knygą, mato špygą“. O jūs viską matot ir girdit, atėję į muziejų? Savo atidumą galite patikrinti apsilankę Tremties ir rezistencijos muziejaus edukacijoje „Muziejus tamsoje“.

PRADŽIA: Tremties ir rezistencijos muziejus (Prezidento g. 38). Edukaciją ves Aušra Norvilienė. Vietų skaičius ribotas. REIKALINGA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA tel. Nr. 8 655 56 300 arba ausra.norviliene@tauragesmuziejus.lt

Gruodžio 13 d. 17 val. Ekskursija po partizanų fotografijų lauko parodą „Mes ir žuvę nugalėjom“

Lietuvos partizanai kovojo už nepriklausomos Lietuvos atkūrimą, jų žygiuose ir jų bunkeriuose buvo laisva Lietuva, nors aplinkui siautėjo sovietinių okupantų teroras. Tačiau jie nesulaukė pergalės. Su ginklais rankose ir skambant iškilmingiems maršams nežygiavo pergalės paraduose savo šalies miestuose. Jie mums paliko tik savo atvaizdus. Ateikime, pažinkime ir pagerbkime kovotojus už mūsų laisvę.

PRADŽIA: Bažnyčios skveras (prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, Stoties g. 2, Tauragė). Ekskursiją ves Raimondas Matemaitis.

Gruodžio 14 d. 17 val. Restauracinės dirbtuvės „Prakartė ir prakartėlės“

Prakartėlė: istoriškumas, simbolika ir prasmė… Nuo grožio prie sakralaus, o gal priešingai? Prašnekinkim prakartėlės personažus… Kalėdos tam tinkamas metas!

PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Restauratoriaus dirbtuvės). Dirbtuves ves Audronis Skurvydas. Vietų skaičius ribotas. REIKALINGA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA tel. Nr. 8 676 87 756 arba info@tauragesmuziejus.lt

Gruodžio 15 d. 17 val. Ekskursija „Vardan takšt papontakšt, čia nieks, čia grieks, čia dūnas kepals“

Senosiose Tauragės miesto kapinėse nuo jų atidarymo pradžios buvo laidojami katalikai, evangelikai liuteronai ir naujakuriai stačiatikiai. Per beveik du šimtus metų vienų konfesijų plotai kapinėse plėtėsi, kitų – traukėsi, nes žmonių gyvenimai klostosi nebūtinai taip kaip valstybės. Ekskursijos metu kalbėsime apie etnokonfesines mažumas, kurios XIX-XX a. gyveno Tauragės krašte.

PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Etnografijos ekspozicija). Ekskursiją ves Renata Jančiauskienė.

…/\………/\……../\…

.//\\……//\\….//\\.

///\\\\///\\\///\\\

…||………..||………||…

……………………………

Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba tel. Nr. 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!