Susitikimas su prof. Liudu Mažyliu
2022 Kovo 14

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, Istorijos ekspozicijoje, kovo 14 d., 17 val., dar aidint Kovo 11-osios Nepriklausomybės šventės šurmuliui, kviečiame į susitikimą su Europos Parlamento nariu, Vytauto didžiojo universiteto profesoriumi Liudu Mažyliu.

Profesorius L. Mažylis pats pristatys savo surinktą Vasario 16-osios akto signatarų parašų, laiškų, jų garbei išleistų pašto ženklų kolekciją, nugulusią į stendinę parodą „Vasario 16-osios Akto signatarų autografai“. Pradžią kolekcijai davė trijų signatarų parašai, rasti L. Mažylio senelio archyve. Tuomet profesoriui atrodė, jog tokia kolekcija galėtų bent iš dalies pakeisti dingusį Vasario 16-osios akto originalą. Tačiau idėja nenublanko ir 2017 m. kovo 29 d. Berlyno diplomatiniame archyve prof. L. Mažyliui suradus lietuvių bei vokiečių kalbomis ranka rašytą nutarimą dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo.

Kovo 14 d., 17 val. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ galėsite ne tik pamatyti kolekciją, tačiau ir išgirsti įdomių istorijų apie iššūkius, su kuriais susidūrė profesorius ją rinkdamas, bei gyvai užduoti EP nariui prof. L. Mažyliui rūpimus klausimus apie įvykius Europoje, Lietuvoje ir šalia Lietuvos.

Paroda Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos ekspozicijoje veiks nuo kovo 14 d. iki kovo 23 d.

///

Muziejaus renginiuose lankykitės saugiai, jų metu privaloma dėvėti respiratorius. Renginyje bus fotografuojama.

Daugiau informacijos: renginiai@tauragesmuziejus.lt arba 86 10 64 805

Prenumeruokite naujienlaiškį!