Šiuolaikinio meno erdvė MEnės2 | KVADRATU
2022 Birželio 17

Menų festivalis „Kvadratu“ birželio 17 d. kviečia į Tauragės pilį visai šiuolaikinio meno programai. Tądien Tauragės pilies menės transformuosis į Šiuolaikinio meno erdvę – MEnės2. Jose matysite:

  • Video ir fotografijos performansas „Stebuklas”

Paroda „Stebuklas“ – baigiamasis magistro praktinis darbas, kurį atliko Rita Stankevičiūtė. Fenomenologinė autorefleksija kaip kūrybos metodas, kūrybiniu kontekstu tapęs vanduo ir kvėpimas, pasirinkimas tyrinėti dusimo momento, sulėtinęs ir paskatinęs naujiems eksperimentams su beorėmis kūno būsenomis.

  • Instaliacija „Ko aš kitas noriu”

Skaitmeniniame pasaulyje kiekvienas gali pats susikurti naują tapatybę – pratęsti save tapdamas savotiška virtualia būtybe. Svarbi riba yra tarp savęs ir kito, kur beribės erdvės gali pasiūlyti neaprėpiamas galimybes tirti naujus pasaulius; suteikti galimybę okupuoti kitą save, taip formuojant naują žmogaus identitetą. Ignas Pavliukevičius yra interaktyvių instaliacijų, naujųjų medijų meno ir performanso kūrėjas.

  • Vladimiro Mackevičiaus redimeidų paroda „WARning“

Menininkas šiuo metu savo kūryboje daugiausia dėmesio skiria „readymade“ technikoms, gilinasi į žmogaus psichologijos aspektus pokyčių pilnoje ir kasdien sparčiai besikeičiančioje, nenuspėjamoje aplinkoje. Paroda „WARning“ (liet. įspėjimas, angl. war – karas)yra apie TAIKĄ. Karas ir įspėjimas – toks žodžio ir parodos pavadinimo junginys, atkreipiantis dėmesį kaip greitai pasaulis gali prarasti brangiausią dalyką – taiką.

Šiuolaikinio meno erdvė MEnės2 veiks nuo birželio 17 d.–24 d.

O—O
|—–|
O—O

APIE MENŲ FESTIVALĮ KVADRATU

Menų festivalį KVADRATU Tauragės krašto muziejus „Santaka“ organizuos ketvirtą kartą. 2021 metais pandeminė realybė vertė ieškoti naujų festivalio formų, naujų komunikacinių platformų, naujų būtų užmegzti ryšį su auditorijomis. Pandemija izoliavo ir vertė atidžiau pažvelgti į vietą, kurioje gyvename, į žmones prie pat, į vaikus, kuriems sustojo laikas. Žiūrėjome pro langą lyg per kameros objektyvą, o „langas“ žiūrėjo į mus. Globalus pasaulis, kur galima kūnu ir mintimis būti visur, kelia klausimą, kur yra tikrieji žmogaus namai? Namai – tai geografinė, fizinė ir dvasinė vieta, tai saugi priebėga. Į namus grįžtama po klajonių pasaulyje pailsėti. Šįmet supratome, kad namus kartais tenka ginti. 2022 metų Menų festivalio „Kvadratu“ šaukinys: „Namų kvadratas“.

Organizatorius Tauragės krašto muziejus „Santaka“

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

///

Renginyje bus fotografuojama. Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!