Reginos ir Prano Poškų jubiliejinės parodos atidarymas
2022 Rugsėjo 23

Tauragės krašto muziejaus SANTAKA Edukacijų centre rugsėjo 23 d. 16 val. atidaroma Reginos ir Prano Poškų jubiliejinė šiaudelių aplikacijų ir popieriaus kūrinių kvilingo technika paroda. Kviečiame dalyvauti.

APIE AUTORIUS:

Regina Poškienė gimė ir mokėsi Tauragėje, ilgą laiką dirbo skaičiavimo mašinų elementų gamykloje. Išėjus iš darbo ir pradėjo lankyti pynimo kursus, kuriuos organizavo neįgaliųjų draugija. Vėliau Regina ir jos vyras Pranas baigė pynimo kursus Tauragės moksleivių kūrybos centre (dabar Tauragės meno mokykla). Parodose dalyvauja nuo 1994 m. Nuo 2001 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos zonos Tauragės skyriaus narė. Savo pintus kūrinius pristatė 8 autorinėse parodose. Laikui bėgant į savo pomėgį dirbti su šiaudeliais įtraukė ne tik savo vyrą Praną, bet ir sūnų Viktorą, o į pynimą iš vytelių – vyrą, marčią Juditą ir anūkę Kristiną.

Reginos vyras Pranas Poška kilęs iš Šilutės r. Ilgą laiką dirbo Tauragės sveikatingumo ir sporto komplekse „Bastilija“. Kartu su žmona Regina pynė iš vytelių. Vėliau abu pamėgo šiaudelių aplikacijas, kūrė servetėles, paveikslėlius. Šiuo metu abu iš vytelių jau nebepina. Regina pasinėrusi į popieriaus dirbinių – kvilingo technikos subtilybes, o Pranas toliau kuria šiaudelių paveikslus, įvairias netradicinių žanrų gėlių kompozicijas.

Ši paroda Savita ne tik tuo, kad autoriai du, vyras ir žmona, kad pristatomi dviejų žanrų kūriniai, bet ir tuo, kad Regina ir Pranas gimę tais pačiais 1952 m., tą patį rugsėjo mėnesį, Regina rugsėjo 7, o Pranas – 20 d. Taigi, jie šiemet švenčia 70-ties metų jubiliejų. Džiugu, kad juos sieja kūrybinė darna, o vaikai perima tėvų patirtį.

///

Renginyje bus fotografuojama. Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba tel. Nr. 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!