„Petronėlė Gerlikienė: kurti – būti laisvu!“ parodos atidarymas
2024 Vasario 15

Prieš pat Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kalbėsime apie laisvę kurti. Vasario 15 d. 16 val. muziejaus Parodų salėje atidaroma P. Gerlikienės (1905-1979) paroda „Petronėlė Gerlikienė: kurti – būti laisvu!“. Kviečiame susipažinti su tapytojos tautodailininkės kūryba, kuri 1984 metais buvo įtraukta į pasaulinę naiviojo meno enciklopediją. P. Gerlikienės darbai tapę, Lietuvos vaizduojamojo meno istorijos dalimi, saugomi Lietuvos muziejuose, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje. Tai pirmasis 2024-ųjų „Kultūros muitinės“ renginys!

Petronėlė gimė Čikagoje (JAV), tačiau 1908 m. su šeima sugrįžo į Lietuvą, į Šilalės valsčių. 1929 m. ištekėjo už Pranciškaus Gerliko ir apsigyveno Mažrimų k. 1976 m. persikėlė pas sūnų į Vilnių. Kaip rašo dailėtyrininkė Raminta Jurėnaitė: „Tarp Vilniuje savo talentą atskleidusių tapytojų pati ekspresyviausia buvo beraštė savamokslė Petronėlė Gerlikienė. 1970 m. iš sodybos kaime atsikėlusi pas sūnų dailininką į miestą, dėl sunkių pasikeitimų prarastą ramybę ji susigrąžina tik pradėjusi siuvinėti, o vėliau ir tapyti paveikslus. 1976 m. Gerlikienė sukuria pirmą tapybos darbą ir per jai likusius nepilnus tris metus iki mirties patiria tikrą kūrybinį sprogimą.

”Parodą „Petronėlė Gerlikienė: kurti – būti laisvu!“ kuruoja muziejininkė Renata Jančiauskienė. Renginyje dalyvaus menininkės anūkai Jurgita Gerlikaitė (dailėtyrininkė, grafikė, P. Gerlikienės biografė) ir Darijus Gerlikas (juvelyras, dizaineris).

PARODA MUZIEJUJE VEIKS IKI GEGUŽĖS 25 D. Ją galėsite apžiūrėti nemokamai.

Daugiau apie kūrybą: http://www.mmcentras.lt/autoriai/petronele-gerlikiene/434

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!