Paskaita, diskusija apie atkurtus renesansinius Barboros Radvilaitės ir kitus LDK valdovų žiedus su doc. Darijumi Gerliku
2021 Birželio 4

XVI šimtmetis – kultūrinių idėjų ir inovacijų amžius, dar vadinamas Renesanso estetikos aukso amžiumi. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje jis apėmė daugybę sričių, kartu ir auksakalystę. Tuomečiame Vilniuje minima daugiau kaip 100 auksakalių, o didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje valdovui Žygimantui Augustui dirbo meistrai ir iš Italijos bei Vokietijos, čia lankėsi juvelyrikos pirkliai iš Prancūzijos, buvo sukauptas brangenybių ir vertybių lobynas. Valdovų rūmų teritorijoje, Archikatedroje bazilikoje archeologai rado tauriųjų metalų dirbinių ir papuošalų su brangakmeniais liudijusių apie to meto papročius ir buvusią prabangą.


Darijus Gerlikas juvelyro amato mokėsi Lietuvoje ir Italijoje, yra juvelyrikos mokyklos–galerijos „Vilnensis“ įkūrėjas ir vadovas. Nuo 2015 m. bendradarbiaudamas su LDK Valdovų rūmais pradėjo rinkti medžiagą ir atkūrinėti Valdovų renesansinius papuošalus, pristatyti juos visuomenei. Ši veikla vis labiau įtraukia ir kasmet išvystame vis naujų atkurtų papuošalų.


Laukiame parodoje, viešoje paskaitoje kur išvysite ir pačias naujausias atkurtas brangenybes pristatomas pirmą kartą istorinių papuošalų gerbėjams. Renginys vyks Tauragės pilies menėse.


Renginio metu bus laikomasi COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo prevencijos priemonių. Vyks dalyvių registracija. Viso renginio metu reikės dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius. Daugiau informacijos: renginiai@tauragesmuziejus.lt arba 862259269

Prenumeruokite naujienlaiškį!