Paroda „Gyvos žemės mintys“ atidarymas
2024 Kovo 20

Kovo 20 d. 17 valandą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų salėje atidaroma tarptautinė fotografijų paroda „Gyvos žemės mintys“, kurioje bus eksponuojamos tauragiškio VYTAUTO BUTKAUS fotografijos.

„Kas dveji metai Mažeikių muziejus rengia tarptautinę fotografijų parodą „Gyvos žemės mintys“. Atidarant pirmąją parodą fotografijos kritikas Skirmantas Valiulis vylėsi, kad paroda vyks kas dveji metai ir ilgai gyvuos. Jo viltys pasiteisino. Šiais metais ši paroda rengiama jau penkioliktą kartą, tad galima drąsiai tvirtinti, kad ji Lietuvoje yra vienintelė tarptautinė, ilgiausiai rengiama paroda. Mūsų dienų pasaulyje kai kurios valstybės eskaluoja „mirusios žemės mintis“, rengia kraugeriškus karus, naikina gamtą, griuvėsiais verčia klestinčius miestus, žudo žmones. Gal todėl šių metų Mažeikių tarptautinė fotografijų paroda iš užsienio sulaukė tik Serbijos, Lenkijos ir Latvijos fotografų dėmesio.

Teisus buvo fotomenininkas Aleksandras Macijauskas prieš kurį laiką sakydamas, kad „gyvename tarp dangaus ir pragaro, kuo dažniau deklaruojame meilę, tuo dažniau konfliktuojame su racionaliu protu“. Tarptautinė fotografijų paroda „Gyvos žemės mintys“ atspindi ne tik tai, kas darosi mūsų namuose, bet ir kelia klausimą, kodėl mūsų žemėje jau daugelį metų nebuvo nė vienos dienos, kad kur nors nevyktų kraugeriški karai, nebūtų žudomi žmonės, neraudotų žuvusių sūnų motinos?“ – rašo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Stanislovas Žvirgždas.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756 

Prenumeruokite naujienlaiškį!