„O po kaimus vokietukai su terbom ir skudurais“: Rytų Prūsijos vokiečių vaikų istorija ir likimai sovietų Lietuvoje
2023 Sausio 20

Sausio 20 d. 16 val. kviečiame į istorikės, Lietuvos istorijos instituto doktorantės Rūtos Matimaitytės paskaitą apie vilko vaikus. Renginys vyks Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė). 

DAUGIAU APIE RENGINĮ

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje ir pokariu sovietų Lietuvą pasiekė viena didžiausių imigracijos bangų iš Rytų Prūsijos ir kitų Sovietų Sąjungos Respublikų: Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Alkani, vieniši, kamuojami užkrečiamų ligų, dažniausiai vaikai ir vienišos moterys, sovietų Lietuvos teritorijoje ieškojo išlikimo ir duonos. Pėsčiomis, vežimais, prekiniais traukiniais sovietų Lietuvą pasiekė tūkstančiai mirtimi besivaduojančių žmonių.

Paskaitos metu Rūta papasakos apie vadinamųjų vokietukų arba šiandien mūsų atminties kultūroje geriau žinomų kaip vilko vaikai likimus, kaip sovietų institucijos žvelgė į nelegaliai atvykstančius duoneliautojus. Paskaitos metu bus aptariamas šiuolaikinis Vokietijos ir Lietuvos požiūris į vilko vaikų kovą dėl pripažinimo bei teisingumo.

APIE LEKTORĘ

Rūta Matimaitytė – istorikė, Lietuvos istorijos instituto doktorantė, rengianti disertaciją „Vaikų migracija į sovietų Lietuvą 1944–1960 metais: istorija, atmintis ir trauma“. Rūta Matimaitytė bakalauro bei magistro studijas baigė Vilniaus universitete, Istorijos fakultete ir toliau tęsia studijas Lietuvos istorijos institute. Doktorantūros studijų metu stažavosi Frankfurto prie Maino Goethe universitete, atminties studijų platformoje. Rūta  aktyviai įsitraukia į įvairius socialinius projektus ir prisideda prie vilko vaikų temos sklaidos. Jos iniciatyva buvo sukurta socialinio tinklo Facebook puslapis ir platforma Vilko vaikai/Wolfskinder, kurioje aktyviai kuriamas istorinis turinys. 

///

Papildoma informacija tel. Nr. 8 655 56 300 arba el.p. ausra.norviliene@tauragesmuiejus.lt

Prenumeruokite naujienlaiškį!