Lauko parodos | KVADRATU
2022 Birželio 3

Tauragės miesto erdvės vasaros metu virs fotografijos galerija po atviru dangumi. Menų festivalis Kvadratu birželio 3 – rugsėjo 30 d. jose eksponuos keturias lauko parodas.

„Namai“ (Bangos parke)

2022 metų gegužę fotografų klubui „Fotojūra“ sukanka 20 metų. Jubiliejaus proga jie dovanoja šešių klubo narių fotografijas. Fotografai gilindamiesi  į namų temą kūrė savo serijas nuo pradžių palikdami stereotipinį matymą „už slenksčio“. Du autoriai „namus“ atrado praeityje užfiksuotose kadruose. Fotografijų sukūrimo faktas laiko tėkmėje diktuoja du naratyvus:  namai ir dabartis, namai ir praeitis.  

„Mano bendraamžių portretai“ (Kartų parke)

Parodos „Mano bendraamžių portretai“ fotografijose įamžinti žmonės yra gimę nuo 1995 iki 2001 metų. Fotografė Elena Krukonytė yra gimusi 1998 metais ir šį projektą sukurti įkvėpė jos pačios pamąstymai apie santykį su laiku. Keldama būties klausimą – kodėl aš esu tokia, kokia esu? – ji bando rasti atsakymus, žvelgdama į bendraamžius.

Iš serijos MANO BENDRAAMŽIŲ PORTRETAI

„Atsisveikinimai“ (Atgimimo aikštė)

Šiemet pirmą kartą Tauragės krašto muziejus „Santaka“ menų festivalio „Kvadratu“ rėmuose organizavo atvirą kvietimą fotografams, kviesdamas interpretuoti temą „Namų kvadratas“. Atviro kvietimo konkurso laimėtojais tapo Lina Margaitytė ir Marius Krivičius. „Atsisveikinimai“ atmosferiškai apjungia liūdnai nostalgiškas jausmų vietas, įamžintas ant juostos keliaujant Lietuvoje per penkerius metus. 

Iš serijos ATSISVEIKINIMAI

„Senstant“ (Jono Viktoro Kalvano parke)

KAUNAS PHOTO STAR 2021 metų finalininkės Marna Goodrich Clarke (JAV) nuotraukų serija atsiduria Tauragėje Menų festivalyje „Kvadratu“.  Fotografijose kalbama jautria žmogaus senėjimo tema.

Iš serijos SENSTANT

O—O
|—–|
O—O

APIE MENŲ FESTIVALĮ KVADRATU

Menų festivalį KVADRATU Tauragės krašto muziejus „Santaka“ organizuos ketvirtą kartą. 2021 metais pandeminė realybė vertė ieškoti naujų festivalio formų, naujų komunikacinių platformų, naujų būtų užmegsti ryšį su auditorijomis. Pandemija izoliavo ir vertė atidžiau pažvelgti į vietą, kurioje gyvename, į žmones prie pat, į vaikus, kuriems sustojo laikas. Žiūrėjome pro langą lyg per kameros objektyvą, o „langas“ žiūrėjo į mus. Globalus pasaulis, kur galima kūnu ir mintimis būti visur, kelia klausimą, kur yra tikrieji žmogaus namai? Namai – tai geografinė, fizinė ir dvasinė vieta, tai saugi priebėga. Į namus grįžtama po klajonių pasaulyje pailsėti. Šįmet supratome, kad namus kartais tenka ginti. 2022 metų Menų festivalio „Kvadratu“ šaukinys: „Namų kvadratas“.

Projektą Menų finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė

Partneriai: 

  • Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO, VšĮ „Šviesos raštas“
  • Tauragės rajono fotografų klubas „Fotojūra“

///

Daugiau informacijos Lankytojų aptarnavimo centre 8 676 87 756 arba info@tauragesmuziejus.lt

Prenumeruokite naujienlaiškį!