Laterna magica apie pasaulio aviacijos istoriją
2022 Gegužės 4

Kultūros muitinė prigijo Tauragėje, kasmet įnešdama įvairovės į miestiečių kasdienybę ir simboliškai įprasmindama paties pastato pirminę funkciją. Juk Tauragės pilis, visų pirma, buvo statyta kaip muitinė. Kviečiame į 2022 metų „Kultūros muitinės“ renginių ciklą Tauragės pilies menėse. Kulinarinis paveldas, istorija, kinas, teatras ir muzika. Gegužę skiriame kino menui.

Magiškas žibintas – lot. laterna magica, yra mūsų gerai žinomų kino projektorių prosenelis. Tai ankstyvasis vaizdo projektorius, kuris buvo naudojamas nuo XVIII a. Magiško žibinto pasirodymuose tamsioje patalpoje projektuojami nejudantys vaizdai, gyvai įgarsinami tekstai ir muzika leidžia nusikelti į laikus, kai nebuvo televizorių, o telefonai, traukiniai ir lėktuvai buvo visiška naujovė. 

Programoje susipažinsite su autentišku, vienu iš keleto visoje Europoje išlikusiu magišku žibintu, kuris buvo pagamintas prieš daugiau nei šimtmetį. Juo rodomos skaidrės, kiekviena atskirai kruopščiai nupieštos ranka ir pasakoja apie 1910-uosius metus. Šios autentiškos istorijos atspindi kaip to meto žmonės įsivaizdavo ateitį bei turėjo milžinišką norą užkariauti padanges. 

Programa susideda iš trijų dalių, pristatančių skirtingus aviacijos istorijos etapus: oro balionų kelionės, dirižablių istorijos ir pirmieji lėktuvų skrydžiai. Taip pat pamatysite trumpametražį filmą apie pirmąjį skrydį iš 8mm kino juostos, kuri projektuojama per nedidelį nešiojamą projektorių iš vėlesnių laikų.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė

///

Renginyje bus fotografuojama.
Daugiau informacijos: fotografija@tauragesmuziejus.lt arba 8 678 67 520

Prenumeruokite naujienlaiškį!