KULTŪROS MUITINĖ: Klaipėdos krašto šeimų likimai (paskaita, paroda, filmas)
2023 Rugsėjo 14

Rugsėjo 14 d. 17 val. kviečiame į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą (Jūros g. 1, Norkaičiai), kur vyks etnografijai skirtas „Kultūros muitinės“ renginys. Šįmet dėmesį skiriame Klaipėdos kraštui, ieškosime kultūrinių sąsajų su Tauragės apylinkėse gyvenančiomis evangelikų-liuteronų šeimomis.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus paroda „Klaipėdos krašto šeimų likimai: žmonės ir daiktai“ parengta norint pristatyti ir pagerbti šeimas, kuriose sudėtingu istorijos laikotarpiu – karo ir pokario metais išsaugoti vertingi moterų rankdarbiai: senosios staltiesės su perdrobuliais, patalų užvalkalai, siuvinėti kilimai, takeliai, pagalvėlės, servetėlės. Dauguma rankdarbių paženklinti manogramomis, išsiuvinėtomis gotišku šriftu. Šie eksponatai yra ne tik liaudies meno pavyzdžiai, bet ir Klaipėdos krašto istorijos liudytojai. Fotografijomis iliustruotuose parodos stenduose – septynios šeimų istorijos, atsakančios į klausimus: kas buvo rankdarbių meistrės ir koks likimas palietė jų šeimas.

Parodą pakomentuos ir apie eksponatus bei jų vietą Mažosios Lietuvos regiono tradicinėje kultūroje papasakos MLIM Etnografijos skyriaus vedėja dr. Aušra Kavaliauskienė (paskaita „Klaipėdiškių šeimos tradicijos ir interjero tekstilė“). Prie parodos bus rodomas Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje sukurtas filmas, „Prarasti vaikystės namai“, režisuotas Aušros Kavaliauskienės, nufilmuotas Valdo Ramanausko, įgarsintas Martos Vendland. Filmas paremtas Magdalenos Klumbytės-Piklaps šeimos gyvenimo įvykiais šiandieną jau išnykusiame Miškogalių kaime (Saugų parapija). O tie įvykiai tragiški ir skausmingi, atliepiantys beveik visų Klaipėdos krašto žmonių skaudžią patirtį karo ir pokario metais.

Paroda „Klaipėdos krašto šeimų likimai: žmonės ir daiktai“ eksponuojama iki rugsėjo 28 d. Lankymas nemokamas.

Projektą „Kultūros muitinė. Renginių ciklas pilies menėse“ organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“.

Renginio partneris Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. „Kultūros muitinė“ yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!