KOVO 8 | Performansas
2022 Kovo 8

Tarptautinė moters diena tradiciškai yra švenčiama kovo 8-ąją, kai kuriose šalyse tai net valstybinė šventė. Lietuvoje kovo 8-oji – atmintina diena, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena, tačiau šią dieną užuot kalbėjus apie moterų pasiekimus ir solidarumą… moterys gauna į rankas tik tulpes. 2022 metais, kai viešojoje erdvėje vis dažniau iškeliami žmogaus teisių klausimai, feminizmo temos vėl aktualios.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kovo 8-ąją aktualizuoja moterų klausimus. Ekskursijos, performanso, diskusijos formatu Tarptautinės moters dienos proga prisiminsime jų vaidmenį Lietuvos istorijoje, mene ir šiandieniniuose kontekstuose.

Tauragės pilies menėse (Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė) 17 val. skambės slemerės Renatos Karvelis poetinis performansas „mOterOs“, kuris jau buvo rodytas 2020 m. Jurbarke performansų festivalyje, 2021 m. V-ajame XXI a. neskubėjimo cikle UPĖ, 2021 m. įtrauktas į „Šiaulių dienų 785“ šventinę programą. R. Karvelis autoriniais tekstais kalbės apie moteris, moterystę, solidarumą ir feminizmą. Pasirodymo metu skambės Vyčio Kišūno muzikinės improvizacijos. Pasirodymo trukmė apie 30 min.

Ištrauka iš performanso: https://www.youtube.com/watch?v=stpR26XkXek

///

Muziejaus renginiuose lankykitės saugiai, jų metu privaloma dėvėti respiratorius. Renginyje bus fotografuojama.
Daugiau informacijos: kultura@tauragesmuziejus.lt arba 86 22 59 269

Prenumeruokite naujienlaiškį!