KGB sekimas: metodai ir priemonės su Arvydu Anušausku
2022 Balandžio 22

Kultūros muitinė prigijo Tauragėje, kasmet įnešdama įvairovės į miestiečių kasdienybę ir simboliškai įprasmindama paties pastato pirminę funkciją. Juk Tauragės pilis, visų pirma, buvo statyta kaip muitinė. Kviečiame į 2022 metų „Kultūros muitinės“ renginių ciklą Tauragės pilies menėse. Kulinarinis paveldas, istorija, kinas, teatras ir muzika. Plečiame Kultūros muitinės ribas, šeši renginiai – trijuose muziejaus padaliniuose. 

Balandžio 22 d. 15 val. Kultūros muitinė persikels į Tremties ir rezistencijos muziejų (Prezidento g. 38, Tauragė), kur vyks trečiasis ciklo renginys.

Nors ir praėjus daugiau kaip trisdešimt metų nuo Lietuvos nepriklausomybės atstatymo, didelė visuomenės dalis dar nežino apie tikruosius KGB sekimo metodus, priemones ir mastą. Kultūros muitinės istorijos mėnesio renginys ,,KGB sekimas: metodai ir priemonės“ padės besidomintiems visuomenės atstovams sužinoti tiesą apie savo trauminės patirties praeitį, o naujų kartų nepatyrusių totalitarinių režimų prievartos ir visuotinio sekimo atstovai, turės galimybę apie tai sužinoti.

Tauragės rajone gyvenantis kolekcionierius Rolandas Valančius suteikė galimybę visuomenei pristatyti savo sukauptą KGB pasiklausymo aparatūros kolekciją. Istorikas, daugelio knygų apie sovietinį saugumą autorius Arvydas Anušauskas pasinaudodamas savo ekspertine patirtimi pristatys KGB sekimo metodus ir priemones.

Projektą „Kultūros muitinė. Renginių ciklas pilies menėse“ organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė

///

Muziejaus renginiuose lankykitės saugiai, jų metu privaloma dėvėti respiratorius. Renginyje bus fotografuojama.
Daugiau informacijos: rezistencija.vedejas@tauragesmuziejus.lt arba 86 16 45 051

Prenumeruokite naujienlaiškį!