Antanas Bagdonas: Žmogui reikia grožio
2021 Rugpjūčio 10

Tautodailininkas Antanas Bagdonas (1928–2015) dirbo su medžiu, metalu, moliu, akmenimis, gintaru. Be mažosios skulptūros darbų palikimo A. Bagdonas yra paminklo žydų genocido aukoms atminti Antšunijų kaime, M. Mažvydo ir M. Liuterio skulptūrų Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios fasado nišose autorius. Jo iniciatyva buvo sukurtas Tauragės Jūros krantinės ansamblis. Pagal tautodailininko projektus atkurti paminklai Tauragėje V. Putvinskiui, V. Kudirkai, suprojektuotas ir pastatytas paminklas Nepriklausomos Lietuvos kariams Tauragės senosiose kapinėse. 

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugpjūčio 10 d. 13 val. atidaro naujai įrengtą Antano Bagdono tautodailės ekspoziciją, kurioje lankytojams bus rodomi patys reikšmingiausi jo muziejui padovanoti eksponatai. Renginio metu šiltą atmosferą kurs klasikinės muzikos atlikėjai: Jonas Vozbutas (akordeonas) ir Agnė Gečaitė (smuikas).

Akardeonistas Jonas Vozbutas Lietuvoje išgarsėjo 2020 m., kai laimėjo pagrindinį prizą TV3 televizijos projekte „Lietuvos talentai. Supervaikai“. Smuikininkei Agnei Gečaitei dar tik 16 metų, bet ji jau grojo su septyniais Lietuvos orkestrais, yra koncertavusi Prancūzijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Rusijoje, Gruzijoje, pastaraisiais metais buvo M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo globotinė. Šiuo metu Agnė gyvena ir mokosi Vokietijoje, tačiau šią vasarą keletą pasirodymų padovanos gimtajai Lietuvai. 

Renginio vieta: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (II korpusas 2 aukštas). Renginio metu bus fotografuojama. Taip pat prašome laikytis renginio metu galiojančių saugumo reikalavimų. Daugiau informacijos: el. p. renginiai@tauragesmuziejus.lt arba tel. 8 622 592 69.

Prenumeruokite naujienlaiškį!