Pro Memoria Benjaminas Pocius (1939–2023)

Antradienį (2023 gruodžio 19 d.) Tauragės bendruomenę pasiekia liūdna žinia – mirė žinomas Tauragės fotografas Benjaminas Pocius. Jam buvo 84 metai.

Fotomenininkas gimė 1939-03-31 Raseinių rajone. Antrojo pasaulinio karo metais tėvai, traukdamiesi nuo fronto, atvyko į Tauragę, kur ir pasiliko. Čia Benjaminas baigė mokyklą, pirmojoje savo darbovietėje, keramikos gamykloje, pradėjo domėtis ir fotografija.

Nuo 1961 metų Benjaminas, kaip fotografas, dalyvavo įvairiose rajoninėse ir respublikinėse foto parodose. Surengtos personalinės parodos Šilalėje ir Tauragėje. Dalyvavo grupinėse parodose Klaipėdoje, Plungėje, Telšiuose, Panevėžyje, Kėdainiuose, Mažeikiuose.

Susikūrus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui, Benjaminas įamžino ne vieną reikšmingą ir svarbią istorijos akimirką, kurios eksponuojamos Sąjūdžio kambaryje. Daugelis jo nuotraukų publikuojamos tauragiškių pamėgtame Facebook puslapyje „Ve, kuokia buva Tauragė“.

Peržiūrint Benjamino fotografijų archyvą, kuris šiuo metu saugomas Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fonduose, jis atsiskleidžia ne tik kaip įvykių fiksuotojas, bet ir kaip kūrėjas. Jo nuotraukos atspindi laikmečio fotografinį stilių ir savo braižu labai artimos garsiausiems Lietuvos fotografams.